Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od lewej: Patryk Dudek, Jason DoyleWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Od lewej: Patryk Dudek, Jason Doyle

Badania potwierdziły pierwsze doniesienia. Pęknięte kości śródstopia Jasona Doyle'a

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Jason Doyle mocno ucierpiał po wypadku w 14. biegu meczu Get Well Toruń - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (44:46). Szczegółowe badania wykazały pęknięcie dwóch kości śródstopia.

Po zderzeniu z Adrianem Miedzińskim żużlowiec Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra uskarżał się na silny ból prawej stopy. Jason Doyle trafił do szpitala w Toruniu. Badania przeprowadzone tam potwierdziły, że doszło do pęknięcia dwóch kości śródstopia.

Australijczyk w grodzie Kopernika jest pod opieką tego samego lekarza, który jesienią 2016 roku zajmował się nim po kontuzji łokcia. Na ten moment nie wiadomo, ile potrwa przerwa w startach lidera zielonogórzan. Doyle na pewno opuści mecze Elitserien w tym tygodniu.

Co z występem w sobotnim Grand Prix Danii i w niedzielnym meczu przeciwko Fogo Unii? Doyle bardzo chce pojechać w tych zawodach. Nic nie jest pewne, ale rozważa się nawet opcję operacyjnego zespolenia pękniętych kości.

ZOBACZ WIDEO Wysoka wygrana polskiej husarii. Zobacz skrót meczu Polska - Rosja [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Ekantor.pl Falubaz wygra mecz z Fogo Unią, jeśli zabraknie Doyle'a?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

 • suszymy ząbki Panowie Zgłoś
  Oglądałem powtórki na Youtube jeszcze wiele razy i pewne jest jedno:OBAJ zawodnicy zjeżdżali w swą stronę !!!Tuż przed kontaktem Doyl zachwiał się i wypuścił motocykl szerzej, w
  Czytaj całość
  stronę Miedziaka (koleina? pociągnęło go?). Widać to IDEALNIE na kamerze od tyłu i - zwłaszcza - od przodu: Doyl'em szarpnęło tak znacznie, że lewa noga mu latała, a cała głowa bujała mu się jak kukiełce wypuszczając motor szerzej wprost na Miedzińskiego. Nie był to pierwszy taki incydent z Doyl'em...Niestety, wystarczyło to by trafić na zjeżdżającego do krawężnika Miedziaka. Adrian mógł zacząć ścinanie dopiero za kilka metrów, lecz: (1) zbliżali się do wejścia w łuk, (2) po prostu nie mógł wiedzieć, że za chwile Doyl straci równowagę.Obwinianie w zaistniałej sytuacji Miedzińskiego o bezmyślną jazdę jest per se bezmyślne!!!!!! I zupełnie pozbawione argumentów!
  • Parablo Zgłoś
   Ten wypadek szczerze mówiąc wina dwóch stron. Miedzińskiego bo jadąc z tyłu próbował założyć rywala, a Doyla bo widać ewidentnie jak robi lekki ruch w prawo, nie wiem do końca czy
   Czytaj całość
   to z premedytacją czy wina tego , że go pociągnęło. Gdyby Adrianowi udało się Jasona założyć gdy on jeszcze jedzie prostym motocyklem to nie wiadomo jak to by się skończyło. Możliwe , że jeszcze gorzej. Bo chyba nikt nie wierzy, że Doyle widząc zakładającego go Miedziaka zamyka gaz.
   • Jac_Tor Zgłoś
    Doyle celowo jechał prosto w miejscu gdzie się skręca, żeby Miedziński nie mógł wjechać w łuk. Zrobił to celowo, ale miał prawo tak pojechać. Miedziński jak wszyscy widzieli
    Czytaj całość
    jechał na pamięć, tak za pierwszym razem i za drugim razem jechał tak jakby tam nie było zawodnika przeciwnej drużyny... On niestety za długo jedzie na tym torze i Holder tak samo, przez to jadą na pamięć, pod płot i próbują zjechać z górki, żeby się rozpędzić, a tak w 14 jak i w 15 biegu przeciwnik wjedzie w tor jazdy i na to nie pozwoli... Jak szeroka nie "chodzi" to oni nie istnieją. Miedziński powinien zmienić klub, żeby na co dzień jechał na innym torze, wtedy zacznie myśleć, bo jazda na pamięć źle się skończy. Opcja nr 2 to kolejna przebudowa toru w Toruniu i likwidacja nachylenia toru, żeby od nowa nauczyli się jechać i zaczęli myśleć na torze.
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

    ×
     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL