Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Żużlowcy Stali GorzówWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Żużlowcy Stali Gorzów

Czerniawski wraca do składu Stali. Gorzowianie bez Karczmarza w niedzielę?

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
W czwartek o godzinie 20 rozpocznie się zaległe spotkanie Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa z Cash Broker Stalą Gorzów. Wiemy już, że skład gości uzupełni powracający do ścigania Hubert Czerniawski.

17-latek do 19 czerwca był zawieszony z powodu przedstawienia na komisji technicznej nieregulaminowego gaźnika przed finałem Brązowego Kasku w Świętochłowicach. W ostatnich dniach młodzieżowiec Cash Broker Stali Gorzów wrócił do ścigania. Najpierw trenował w Gorzowie, a następnie wystąpił podczas zaległej rundy DMPJ we Wrocławiu.

Trener Stanisław Chomski postanowił dać Hubertowi Czerniawskiemu szansę w zaległym meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa, zaplanowanym na czwartkowy wieczór. To oznacza, że tym razem miejsca w składzie zabraknie dla Alana Szczotki, który reprezentował gorzowian w ostatnich czterech spotkaniach. Informację tę w rozmowie telefonicznej potwierdził nam kierownik zespołu z Gorzowa, Krzysztof Orzeł.

Tym samym Szczotka stracił możliwość jazdy w pojedynku wyjazdowym, bo dotąd występował tylko na własnym torze. Być może zmieni się to w niedzielę, kiedy Stal pojedzie do Rybnika. Awizowany jest Rafał Karczmarz, który dzień wcześniej ma zaplanowany start w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Macon. Turniej we Francji ma rozpocząć się o godzinie 21, a spotkanie w Rybniku już o 16:30, dlatego nie wiadomo, czy podstawowy junior gorzowian zdąży na czas. Wówczas parę młodzieżową przeciwko ROW stworzą Szczotka i Czerniawski.

Skład Stali na mecz w Częstochowie:
1.
Przemysław Pawlicki
2. Niels Kristian Iversen
3. Krzysztof Kasprzak
4. Martin Vaculik
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Hubert Czerniawski

Tekstowa relacja LIVE na naszym portalu TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Żużel był już na World GamesPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL