Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur KuśmierzWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Artur Kuśmierz

Artur Kuśmierz nie popełnił błędów regulaminowych, ale... (ranking)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Znamy wstępne wyniki oceny materiału wideo z meczu ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno (44:46). Wiemy, że prowadzący te zawody sędzia Artur Kuśmierz ma kilka grzechów na sumieniu. Zawieszenie mu jednak nie grozi.

Artur Kuśmierz nie popełnił żadnego błędu regulaminowego w meczu ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno. Taki błąd skutkowałby zawieszeniem. Arbiter może jednak nie być wyznaczany przez Ekstraligę Żużlową w najbliższym czasie, bo jednak kilka znaczących wpadek w Rybniku zaliczył.

Błędy Kuśmierza? Bieg 5. Decyzja o powtórzeniu była słuszna, ale zabrakło ostrzeżenia dla Tobiasza Musielaka za start. Bieg 10. Ostrzeżenie dla Janusza Kołodzieja niesłuszne. Jak już, to powinien je otrzymać Max Fricke. Bieg 12. Błąd z przerwaniem biegu. Sędzia był przekonany, że Lars Skupień ukradł start, ale powtórki pokazały, że tak nie było.

Najwięcej kontrowersji wzbudza właśnie wyścig 12., bo przez ten błąd doszło do wypaczenia wyniku spotkania. ROW, zanim bieg został przerwany, jechał na 5:1. Powtórka skończyła się wygraną Fogo Unii 4:2. Oczywiście nikt nie ma pewności, że rybniczanie dowieźliby podwójne zwycięstwo, ale kłopot jest.

Swoją drogą, to EŻ chyba niepotrzebnie wyznaczyła Kuśmierza, sędziego z Częstochowy, na mecz w Rybniku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, w jakiej sytuacji znajdują się obie drużyny w ligowej tabeli.

Kuśmierz za czwartkowy mecz w Rybniku dostaje od nas trójkę. Dużo lepiej wypadł w zaległym spotkaniu Paweł Słupski, który za pracę w meczu Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa - Cash Broker Stal Gorzów (46:44) dostaje od nas piątkę.

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1Krzysztof Meyze35,67
2Paweł Słupski45,25
3Ryszard Bryła55,20
4-5Wojciech Grodzki54,80
4-5Artur Kuśmierz54,80
6Remigiusz Substyk54,60
7Tomasz Proszowski33,67


SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Rajd Polski: Czas poczuć prędkośćPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Kuśmierz zasłlużył na trójke w meczu ROW - Unia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Mirosław Kolarczyk Zgłoś
  Kruk krukowi oka nie wykole i to powiedzenie idealnie pasuje do tej jeb..nej kliki sędziowskiej, a najgorsze w tym wszystkim jest to że ani zawodnik ani trener ani prezes nie może
  Czytaj całość
  powiedzieć co myśli o tych chu..ach bo od razu grożą mu kary finansowe bądź zakaz przebywania w parkingu. Dobrze że chociaż my możemy opluć tych skur...synów na forum mi chu..a nam za to zrobią.
  • quer Zgłoś
   Skoro kara sie zawodnikow praktycznie za wszystko , moze dobrze bylo by wprowadzic dla sedziow tez jakies zasady. I tak za jeden udowodniony blad sedziego np. 25% wynagrodzenia sedziowskiego
   Czytaj całość
   pan Leszek Demski przeznaczy na leczenie poszkodowanych zawodnikow. Tak samo za bledy komisarzy.Dzis dzieki TV mozna sobie wszystko na spokojnie przeanalizowac.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Jak pisze powyżej to są błędy ,które uderzają w zawodnika zawodnika traci na swoim potencjale jest ukarany za coś co nie zrobił. Według mojej oceny po tych błędach dałbym 2,50 p.Nie
    Czytaj całość
    do mnie ani fanów jest ocenianie sędziów są tacy goście co to robią.
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL