Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fogo Unia Leszno - Ekantorpl Falubaz WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Fogo Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz

Rafał Karczmarz stracił pamięć. Miłosierdzie Alexa Zgardzińskiego (cytaty)

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
Śledząc niedzielne mecze PGE Ekstraligi na antenie nSport+ można było odnieść wrażenie, że zawodnicy, działacze oraz ekipa telewizyjna nabrali wody w usta. Jedynie młodzieżowcy Stali i Falubazu mówili bez ogródek.

10. kolejka PGE Ekstraligi była ciekawa przede wszystkim na torze. Komentatorzy uniknęlijęzykowych lapsusów, a zawodnicy w parku maszyn wypowiadali się bardzo ostrożnie. Jedynie dwóch młodych żużlowców z zachodniej części Polski waliło prosto z mostu.

To był trudny tydzień dla Rafała Karczmarza. 18-letni gorzowianin ścigał się ostatnio codziennie i nie miał chwili na odpoczynek. - Od wtorku cały czas gdzieś jeżdżę. Nie pamiętam już nawet w jakich zawodach brałem udział w tym tygodniu - palnął bez ogródek Karczmarz w przedmeczowej rozmowie z Joanną Cedrych.

Być może w zimie, kiedy utalentowany zawodnik Cash Broker Stali Gorzów będzie miał nieco więcej wolnego czasu, przypomni sobie gdzie był i co robił w czwartym tygodniu czerwca. Podpowiemy tylko, że odwiedził m.in. Częstochowę, francuskie Macon i ponownie wrócił na Śląsk, ale tym razem do Rybnika.

Z kolei Alex Zgardziński przyznał się do tego, że jest litościwym człowiekiem. - Jeżdżę fair, bo mogłem co innego zrobić - oznajmił 20-letni zielonogórzanin. Chodziło o sytuację z wyścigu młodzieżowego, w którym zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra zostawił przy płocie miejsce dla Bartosza Smektały. Żużlowiec z Leszna tyle litości już nie okazał. Skrzętnie wykorzystał pozostawioną lukę i wysforował się na pierwszą pozycję. 

Chwilę później Zgardziński nieco się zagubił. - Mam nadzieję, że obronimy przewagę - stwierdził w rozmowie z Łukaszem Benzem. Sęk w tym, że w momencie kiedy te słowa zostały wypowiedziane, na prowadzeniu w meczu byli leszczynianie. To tylko potwierdza, że większość zawodników podchodzi do ligowych meczów głównie przez pryzmat cyferek przy swoim nazwisku.

ZOBACZ WIDEO Powrót żużla do stolicy? PZM gotów pomócTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Który z nich jest Twoim zdaniem lepszym żużlowcem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • józek Zgłoś
  Panie Redaktorze, Pan siedzisz w komforcie, oglądasz powtóreczki i notujesz w programie, a chłopaki za..suwają w pocie czoła, tu zębatka, tu jadę za seniora, tu mam dwie minuty bieg po
  Czytaj całość
  biegu - oni naprawdę nie wiedzą często jaki jest wynik, ani ile zrobili punktów, taki za..piernicz. Np. ostatnio nie był zorientowany Patryk Dudek. Dziennikarz winien być obiektywny, czego Panu życzę.
  • speed01 Zgłoś
   Nikomu niepotrzebny, niby śmieszny artykuł na siłę. Dostrzegam chyba wpływ pewnego "dziennikarza"...
   • Chandler Zgłoś
    Od kiedy to Częstochowa jest na Śląsku?
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL