WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Na zdjęciu: Kibice Startu Gniezno świętujący sukces

GTM Start Gniezno zagrożony wysokimi karami finansowymi

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Podczas spotkania GTM Startu z Naturalną Medycyną PSŻ-em Poznań (56:34) sympatycy czerwono-czarnych użyli materiałów pirotechnicznych. Arbiter zawodów uwzględnił to w protokole.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Dalsze kroki podjęła Główna Komisja Sportu Żużlowego. W poniedziałkowym komunikacie ogłosiła ona, że na GTM Start Gniezno nałożona zostaje wysoka kara finansowa, której wykonanie warunkowo zawieszono. Kolejne kibicowskie wybryki mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami. 

W związku z nieodpowiedzialnymi zachowaniami fanów i grożącymi sankcjami finansowymi, gnieźnieński klub postanowił wydać komunikat. Poniżej prezentujemy jego treść.

"Niestety, po Derbach Wielkopolski nasz klub otrzymał wysoką karę finansową, której wykonanie zostało warunkowo zawieszone.

GKSŻ w wystosowanym w poniedziałek piśmie poinformowała o nałożeniu kary za używanie materiałów pirotechnicznych podczas spotkania z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań. Pojawiły się one w trakcie prezentacji oraz podczas rozgrywania zawodów, między biegami - jest to niedozwolone i zostało odnotowane przez arbitra pojedynku. Zwracamy się z apelem do kibiców o całkowite zaprzestanie tego typu praktyk.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni korzystaniu z niedozwolonych regulaminem form dopingu. Od samego początku naszej działalności stawiamy na bezpieczeństwo na trybunach, chcemy, aby nasz obiekt był przyjazny wszystkim kibicom niezależnie od wieku, a same zawody odbywały się z poszanowaniem wszystkich zasad i regulaminów. Wychodzimy z nowymi inicjatywami do kibiców, fani mają możliwość bezpośredniego kontaktu z żużlowcami, umożliwiamy wstęp do parku maszyn już kilkanaście minut po meczu.

Nierozsądne zachowanie kilku osób, które nie potrafią się dostosować do regulaminu, może mieć przykre konsekwencje dla klubu. Odpalając race czy petardy na stadionie podczas meczu należy zdawać sobie sprawę, że to działanie niedające wsparcia, a odnoszące zupełnie odwrotny skutek. Apelujemy o zaprzestanie takich działań. Wierzymy, że kibice którym leży na sercu dobro klubu zrozumieją naszą prośbę. W przeciwnym wypadku niezbędne będzie podjęcie zdecydowanie bardziej restrykcyjnych kroków z zakazem wstępu dla pojedynczych osób czy całych grup zorganizowanych włącznie.

Zgodnie z regulaminem "Przepisy dyscyplinarne sportu żużlowego", za wrzucenie przedmiotu przez kibiców do parku maszyn lub na tor w czasie zawodów lub treningu przed zawodami - kara pieniężna od 2000 zł do 10000 zł, za naruszenie bezpieczeństwa imprezy kara pieniężna od 5000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu dla publiczności na 1 do 3 meczów ligowych. Za nieodpowiednie zabezpieczenie zawodów przez organizatora lub za naruszenie przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, a także postanowień i zaleceń wydanych przez inne organa administracji właściwe dla terenu działania klubu:
a) kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
b) kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie dla publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
c) kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych,
d) kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł,
e) zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
f) zamknięcie dla publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
g) zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych,

Obecność pirotechniki na kolejnych meczach wiązać będzie się z wysoką karą finansową, może doprowadzić także do zamknięcia stadionu ze względów bezpieczeństwa. To z kolei może skutkować wycofaniem klubu z rozgrywek. Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś obok nas odpala petardy czy race. Sygnalizujmy ten fakt odpowiednim służbom działającym na stadionie. GTM Start Gniezno to nasze wspólne dobro, a żużel to sport numer jeden w Grodzie Lecha - tylko wspólnie z Wami - kibicami - możemy osiągnąć sukces i wierzymy, że tak się stanie".

ZOBACZ WIDEO Nie wszyscy są jak Darcy Ward czy Bartosz Zmarzlik (WIDEO)Czy korzystanie z materiałów pirotechnicznych podczas zawodów sportowych powinno być dozwolone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL