Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Suchecki w niebieskim kaskuWP SportoweFakty / Karol Słomka / Zbigniew Suchecki w niebieskim kasku

Ostrovia przedstawiła skład na LOTOS MPPK

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
TŻ Ostrovia jest kolejnym zespołem, który podał swój na Lotos Mistrzostwa Polski Par Klubowych. W zawodach, które 23 lipca odbędą się w Ostrowie Wielkopolskim, w składzie gospodarzy wystąpią Kamil Brzozowski, Zbigniew Suchecki i Łukasz Sówka.

Wśród siedmiu par walczących o tytuł najlepszej polskiej pary klubowej, znajduje się gospodarz zawodów. TŻ Ostrovia stanie przed nie lada wyzwaniem, przed własną publicznością zmierzy się z drużynami z wyższych lig. W składzie drużyny zaprezentują się - Kamil Brzozowski, Zbigniew Suchecki i Łukasz Sówka. Presja wydarzenia będzie tym większa, iż na szansę wystąpienia przed własną publicznością Ostrovia czekała 30 lat.

Te zawody budzą emocje, nie tylko wśród kibiców, lecz również wśród zawodników, co zaznacza Kamil Brzozowski - To bardzo ważne wydarzenie, jak sama nazwa wskazuje są to Mistrzostwa Polski, a ja pierwszy raz wystąpię w takiej rangi wydarzeniu już jako senior. Oczywiście zrobię wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony, tym bardziej, że będę jeździł u siebie na torze i jest szansa, aby komuś utrzeć punkciki - podkreśla zawodnik.

Reprezentant TŻ Ostrovii zaznacza, że jest to szansa na sprawdzenie się na tle zawodników z wyższych lig, lecz nie ukrywa, że duży wpływ na rywalizację mogą mieć różnice sprzętowe - Mam świadomość tego, że zawodnicy, z którymi będę rywalizował na torze, będą lepiej przygotowani sprzętowo i może to być inna półka, ale to nie znaczy, że nie możemy powalczyć i pokazać się z jak najlepszej strony. To jest sport, każdy z każdym może wygrać, każdy z każdym może przegrać, a możliwość zmierzenia się z ekstraligowymi zawodnikami i to przed własną publicznością bardzo mnie cieszy - tłumaczy Brzozowski.

ZOBACZ WIDEO Powrót żużla do stolicy? PZM gotów pomóc (WIDEO)

30-latek przyznaje, że nic tak nie pomaga jak ściany i wsparcie kibiców, na co bardzo liczy – Doping kibiców jest ważny, dlatego chciałbym w imieniu drużyny zaprosić na stadion wszystkich fanów czarnego sportu, bądźcie z nami, bo nic tak nie dodaje skrzydeł jak kibice z trybun - kończy żużlowiec. 

Lotos MPPK w Ostrowie Wielkopolskim odbędą się 23 lipca o godzinie 14:45 na Stadionie Miejskim.

Dotąd ogłoszone składy:

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
Kamil Brzozowski
Zbigniew Suchecki
Łukasz Sówka

MRGARDEN GKM Grudziądz
Krzysztof Buczkowski
Krystian Pieszczek

Orzeł Łódź 
Robert Miśkowiak
Edward Mazur

Betard Sparta Wrocław
Tomasz Jędrzejak
Szymon Woźniak
Maciej Janowski

Cash Broker Stal Gorzów
Bartosz Zmarzlik
Krzysztof Kasprzak

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
Jarosław Hampel
Piotr Protasiewicz

Oprócz wyżej wymienionych zespołów, w ostrowskich zawodach wystąpią żużlowcy także Get Well Toruń.

Czy gospodarze włączą się do walki o medale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL