Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ireneusz Maciej Zmora / Na zdjęciu: Ireneusz Maciej Zmora

Odsłonięcie pomnika Edmunda Migosia jednak w późniejszym terminie

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Jeszcze przed rozpoczęciem obecnego sezonu Stal Gorzów ogłaszała, że dzień przed finałem IMP odsłonięty zostanie pomnik legendy tego klubu, Edmunda Migosia. Ostatecznie jednak dojdzie do tego w późniejszym terminie.

Edmund Migoś to Indywidualny Mistrz Polski w barwach Stali Gorzów z roku 1970. Tytuł zapewnił sobie na swoim domowym torze. W sezonie, w którym gorzowskim klub obchodzi 70-lecie istnienia, chciano upamiętnić tego zawodnika, stawiając drugi w Gorzowie pomnik żużlowca. Przypomnijmy, że jako pierwszy w ten sposób uhonorowany został Edward Jancarz, którego monument stoi w centrum miasta.

Pomnik Migosia miał zostać odsłonięty dzień przed tegorocznym finałem Indywidualnych Mistrzostw Polski, który 2 lipca ma odbyć się na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Na ten cel przygotowano nawet specjalne miniaturki, które były swoistą cegiełką i jednym ze źródeł finansowania tego projektu. Jak poinformował Ireneusz Maciej Zmora inwestycja się opóźni, ale w żadnym wypadku nie ma zagrożenia jej ukończenia.

- Pomnik Edmunda Migosia jest w trakcie realizacji. Finansowanie zostało już zamknięte, więc pomnik jest w trakcie tworzenia, w rękach plastyka. Chciałbym, żeby ten monument stanął przed Grand Prix w Gorzowie i jest to termin absolutnie niezagrożony. Nawet liczę na to, że wydarzy się to jeszcze w lipcu, przed meczem ze Spartą Wrocław. Termin to jednak sprawa wtórna, a najważniejsze, że ten pomnik powstaje i jego umieszczenie w Gorzowie jest niezagrożone - powiedział prezes Stali Gorzów na konferencji przed IMP. Rzeźba stanąć ma na drodze prowadzącej z centrum miasta na stadion.

Cały czas trwają przygotowania do mistrzowskiej imprezy w Gorzowie. Nie pomaga jednak pogoda. Tor stadionu przy Śląskiej został zalany po intensywnych opadach i z tego powodu odwołano już sobotni Puchar MACEC. Prognozy na kolejne dni są jednak bardziej optymistyczne i w klubie twierdzą, że rozegranie finału IMP jest niezagrożone. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19, w niedzielę 2 lipca. Tradycyjnie przeprowadzimy tekstową relację LIVE na naszym portalu.

ZOBACZ WIDEO Czapka Kadyrowa ponownie u Jacka Krzyżaniaka (WIDEO)POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Który termin odsłonięcia pomnika jest lepszy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Stercel Zgłoś
  Lata pięćdziesiąte:)) Kto pamięta Migosia i jego prywatny motocykl W-F-M?Migoś jedzie W-F-M na mecz.J. Padewski woła, Mundek błotnik ci tarabani.Migoś :)) Co mówisz ?Padewski:))
  Czytaj całość
  Błotnik ci tarabani.Migoś:)) Nie słyszę bo błotnik mi tarabani.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   P. Migosia oglądałem jak chodziłem na zawody żużlowe. Pomnik ku czci tego zasłużonego sportowca jest godny uznania, Jaki najlepszy termin odsłonięci należy w gestii klubu i miasta,
   • yes Zgłoś
    Znałem Edmunda Migosia jeszcze w latach sześćdziesiątych - stare (dosłownie) czasy...
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL