Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ireneusz Maciej Zmora / Na zdjęciu: Ireneusz Maciej Zmora

Wątpliwości były, ale finał IMP niezagrożony

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Znana jest już ostateczna decyzja, co do organizacji zaplanowanego na 2 lipca finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gorzowie. Pożar w zabytkowej katedrze to duży cios dla gorzowian, ale zawody dojdą do skutku.

W sobotę, 1 lipca, doszło do pożaru zabytkowej wieży katedralnej. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Akcja gaszenia trwała kilkanaście godzin, a skutki cały czas są usuwane.

Decyzją prezydenta Jacka Wójcickiego odwołane zostały imprezy zaplanowane w ramach święta miasta - Dni Gorzowa. Do skutku dojdzie jednak zaplanowany na niedzielę finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jedynym organem, który mógłby ten turniej odwołać, jest Polski Związek Motorowy.

- W naszej małej ojczyźnie wydarzyła się bardzo przykra rzecz - pożar Katedry. Obchody Dni Gorzowa zostały odwołane, ale finał Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się zgodnie z planem - przekazał nam Ireneusz Maciej Zmora.

Prezes Cash Broker Stali Gorzów potwierdza, że w pewnym momencie pojawiły się wątpliwości, co do organizowania finału. - Były rozmowy na temat "co robimy w tej sytuacji?". Mówimy jednak o pożarze wieży katedry, symbolu Gorzowa. To bardzo smutne dla mieszkańców. Trzeba jednak żyć dalej i w pierwszej kolejności zastanowić się, jak można pomóc w odbudowie katedry - stwierdził.

ZOBACZ WIDEO Wysoka wygrana polskiej husarii. Zobacz skrót meczu Polska - Rosja (VIDEO) [ZDJĘCIA ELEVEN]

Krótko po tym, jak informacja o pożarze obiegła świat, gorzowski klub wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców "STALOWCY" wyszedł z inicjatywą, by zbierać pieniądze w czasie trwania mistrzowskiej imprezy. - Podczas IMP kibice będą zbierać środki na remont wieży katedralnej. To taki moment, kiedy możemy się wszyscy zebrać na Stadionie im. Edwarda Jancarza i każdy może dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy katedry - powiedział prezes.

Nie ma też obaw o pogodę, która w ostatnim czasie nie była zbyt łaskawa. Ulewne deszcze przeszły nad Gorzowem w czwartek. Mocno padało także w piątek, przez co odwołano sobotni Puchar MACEC. Tego dnia również pojawiły się lekkie opady, ale już w niedzielę zaświeciło słońce i kolejne godziny także mają sprzyjać rozgrywaniu żużlowej rywalizacji. - Tor już jest gotowy do zawodów. Jeśli nie spadnie deszcz, to nie ma żadnego zagrożenia. Prognozy są optymistyczne i żadne opady nie są przewidziane na niedzielę - poinformował Ireneusz Maciej Zmora po godzinie 14.

Poniżej zdjęcia toru z godziny 14. Przypomnijmy, że finał IMP ma rozpocząć się o godzinie 19. Tekstowa relacja LIVE na naszym portalu.

Widok na linię startu-metyWidok na linię startu-mety
Widok na pierwszy łukWidok na pierwszy łuk
Widok na prostą przeciwległąWidok na prostą przeciwległą
Widok z okolic pierwszego łukuWidok z okolic pierwszego łuku


TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Jak oceniasz pomysł zbiórki na gorzowską Katedrę podczas finału IMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (38):

 • omniscient Zgłoś
  O wiele wiele wiele bardziej potrzebna zbiórka powinna być na przerobienie dachu by zakrywał tor. Niech zbiórki na cele sakralne odbywają się w miejscach sakralnych. Wystarczy już
  Czytaj całość
  finansowania sekty i szantażu moralnego.
  • bruno42 Zgłoś
   Jestem pewien, że Szymek Woźniak ostro namiesza.
   • karting team Zgłoś
    A kołki na tym forum, co chwilę pytają co ma wspólnego katedra z imp. Już wyjaśniam. Bezpieczeństwo. Tak bezpieczeństwo i dlatego również odwołano dni Gorzowa. Na wszystkich
    Czytaj całość
    imprezach masowych muszą być dostępne różnego rodzaju służy (policja, straż, pogotowie). Niestety większość tych służb jest przy katedrze a drogi wszystkie w centrum miasta zamknięte. Teraz wystarczy pomyśleć jak coś się wydarzy na takiej imprezie, coś spłonie, ktoś straci przytomność itp.... Nie ma komu przyjechać a jak nawet się znajdzie to musi jechać do okoła miasta
    Wszystkie komentarze (38)

    Komentarze (38)

    ×
     Wszystkie komentarze (38)
     PRZEJDŹ NA WP.PL