Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej LebiediewWP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Andrzej Lebiediew

Andrzej Lebiediew dziękuje Bogu, że znalazł się w Sparcie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Betard Sparta Wrocław po zwycięstwie nad KS ROW Rybnik (56:34) została nowym liderem PGE Ekstraligi. Spora w tym zasługa Andrzeja Lebiediewa. - Dziękuję Bogu, że znalazłem się w tym klubie - mówi żużlowiec z Łotwy.

W tym roku dyspozycja Betard Sparty Wrocław w rozgrywkach ligowych może imponować. Zespół prowadzony przez Rafała Dobruckiego przegrał tylko dwa z dziewięciu spotkań. Tak dobry bilans sprawił, że w niedzielę wrocławianie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli PGE Ekstraligi.

- Chłopcy jadą bardzo dobrze, nie ma się do czego przyczepić. Ich teamy pracują bardzo ciężko, również nad kwestiami sprzętowymi i dopasowaniem się do naszego toru. Najlepszym przykładem jest Lebiediew. Na początku sezonu walczył o skład, potem przyszła pierwsza dwucyfrówka w PGE Ekstralidze, a teraz mamy pierwszy komplet - powiedział po niedzielnym spotkaniu z KS ROW Rybnik menedżer Dobrucki.

To właśnie postawa Andrzeja Lebiediewa jest sporym zaskoczeniem in plus w szeregach Betard Sparty. Przed sezonem Łotysz przychodził do Wrocławia jako najskuteczniejszy zawodnik Nice 1. LŻ. W stolicy Dolnego Śląska widzą 22-latka jako inwestycję w przyszłość. Dlatego nawet gdy na początku sezonu nie spisywał się najlepiej, to dostawał kolejne szanse. - Gdzie ma się rozwijać i odnosić sukcesy, jak nie we Wrocławiu? - zastanawia się Dobrucki.

W ostatnich dniach młody Łotysz jeździ świetnie nie tylko w PGE Ekstralidze. Formą błysnął też w Drużynowym Pucharze Świata, gdzie niemal w pojedynkę wprowadził łotewską reprezentację do barażu DPŚ. - Ze Spartą wiążę swoją przyszłość. Nawet na całą karierę. Wspaniali ludzie prowadzą ten klub i choć jestem w nim bardzo krótko, to sporo mi pomogli - powiedział Lebiediew.

Zawodnik Betard Sparty nie ukrywa, że dzięki jeździe w stolicy Dolnego Śląska może awansować do światowej czołówki. - Mogę tylko podziękować Bogu, że trafiłem do Sparty. Stałem się lepszym zawodnikiem w tym klubie. Już się dużo nauczyłem tutaj jako zawodnik, a wiem, że jeszcze sporo się nauczę - dodał.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)

Czy Andrzej Lebiediew zakończy sezon w TOP10 najlepszych zawodników PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL