WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Grigorij Łaguta

Grigorij Łaguta składa odwołanie, a ROW szuka zawodnika

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Grigorij Łaguta, u którego wykryto doping, składa w poniedziałek odwołanie i czeka na przebadanie próbki B. Prezes ROW-u Rybnik, Krzysztof Mrozek poinformował na konferencji prasowej, że klub rozgląda się za nowym zawodnikiem.

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Rosjanin wpadł na kontroli przeprowadzonej 11 czerwca po meczu rybniczan z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Zawodnikowi grożą dwa lata zawieszenia. Klub i Grigorij Łaguta trzymają się jeszcze ostatniej deski ratunki, jaką jest odwołanie i przebadanie próbki B. - Sytuacja jest bardzo trudna. W poniedziałek Grigorij się odwołuje i będziemy czekać. Ciężko powiedzieć, kiedy poznamy wynik - przekazał prezes Krzysztof Mrozek.

Na konferencji prasowej podkreślono, że Rosjanin może liczyć na pełne wsparcie ze strony klubu. - Wierzę, że Grisza jest niewinny i spożył niedozwolony środek nieświadomie. Będziemy go bronić do samego końca - powiedział Mrozek, apelując przy tym do kibiców, by ci stali po stronie ROW-u i zawodnika.

Klub z Rybnika potwierdza przy tym, że rozgląda się za nowym zawodnikiem, który mógłby zastąpić Grigorija Łagutę w przypadku jego dalszego zawieszenia. ROW rozważa różne opcje i przygląda się wszystkim dostępnym żużlowcom. Mrozek potwierdza, że istnieje temat Craiga Cooka z Polonii Bydgoszcz, jednak nie zdradził szczegółów tej sprawy.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)

Czy ROW utrzyma się w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (195):

    Pokaż więcej komentarzy (192)
    PRZEJDŹ NA WP.PL