WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Grigorij Łaguta

Grigorij Łaguta składa odwołanie, a ROW szuka zawodnika

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Grigorij Łaguta, u którego wykryto doping, składa w poniedziałek odwołanie i czeka na przebadanie próbki B. Prezes ROW-u Rybnik, Krzysztof Mrozek poinformował na konferencji prasowej, że klub rozgląda się za nowym zawodnikiem.

Rosjanin wpadł na kontroli przeprowadzonej 11 czerwca po meczu rybniczan z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Zawodnikowi grożą dwa lata zawieszenia. Klub i Grigorij Łaguta trzymają się jeszcze ostatniej deski ratunki, jaką jest odwołanie i przebadanie próbki B. - Sytuacja jest bardzo trudna. W poniedziałek Grigorij się odwołuje i będziemy czekać. Ciężko powiedzieć, kiedy poznamy wynik - przekazał prezes Krzysztof Mrozek.

Na konferencji prasowej podkreślono, że Rosjanin może liczyć na pełne wsparcie ze strony klubu. - Wierzę, że Grisza jest niewinny i spożył niedozwolony środek nieświadomie. Będziemy go bronić do samego końca - powiedział Mrozek, apelując przy tym do kibiców, by ci stali po stronie ROW-u i zawodnika.

Klub z Rybnika potwierdza przy tym, że rozgląda się za nowym zawodnikiem, który mógłby zastąpić Grigorija Łagutę w przypadku jego dalszego zawieszenia. ROW rozważa różne opcje i przygląda się wszystkim dostępnym żużlowcom. Mrozek potwierdza, że istnieje temat Craiga Cooka z Polonii Bydgoszcz, jednak nie zdradził szczegółów tej sprawy.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy ROW utrzyma się w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (44):

    Pokaż więcej komentarzy (41)
    PRZEJDŹ NA WP.PL