WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Denis Gizatullin

Kolejarz Opole ma ogromny problem. Do końca sezonu bez lidera?

Dawid Borek
Dawid Borek
Denis Gizatullin nie wspomoże Stal-Met Kolejarza Opole podczas najbliższego meczu w Rawiczu. Istnieje poważne zagrożenie, że opolanie będą musieli radzić sobie bez swojego lidera nawet do końca sezonu.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Denis Gizatullin to obecnie najskuteczniejszy żużlowiec 2. Ligi Żużlowej i lider Stal-Met Kolejarza Opole. W dziewięciu meczach ligowych wykręcił średnią biegową na poziomie 2,420. Prawdopodobne jest, że jego średnia nie ulegnie już zmianie.

Rosjanina na pewno zabraknie podczas najbliższego spotkania opolskiej drużyny w domu, a pod dużym znakiem zapytania stoją też jego występy w w konfrontacjach z Speed Car Motorem Lublin oraz GTM Startem Gniezno. Wszystko przez brak wizy na pobyt w Polsce. Jej termin ważności zakończył się podczas ostatniej wizyty rosyjskiego zawodnika w naszym kraju.

- Problemem jest to, że muszę załatwić wizę w Moskwie, tam jest polski konsulat. Do stolicy mam kawał drogi. Procedura trwa też bardzo długo. Wszystko musi być dokładnie sprawdzone. Dlatego też z pewnością nie zdążę na mecz w Rawiczu. Nikłe są też szanse, że uda się wszystko załatwić na kolejne spotkania. Może skończyć się tak, że przyjadę do Opola dopiero na "Opolską Karolink" lub w ogóle nie przyjadę już w tym roku. Przepraszam kibiców. Nawaliłem. Przez pogodę mieliśmy poprzekładane spotkania, które później się nawarstwiły i odbywały się jedno po drugim. Musiałem zostać w Polsce trochę dłużej niż zwykle i tak się skończyło - wytłumaczył Gizatullin w rozmowie zuzelopole.pl.

W niedzielnym, wyjazdowym spotkaniu Stal-Met Kolejarza w Rawiczu, dotychczasowego lidera opolskiego zespołu zastąpi Jesper Soegaard. Jeśli Duńczyk zawiedzie w starciu z Kolejarzem, wówczas włodarze Stal-Met Kolejarza będą rozglądali się za wzmocnieniem podczas najbliższego okienka transferowego.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)Czy Kolejarz Opole, bez Gizatullina w składzie, wywalczy zwycięstwo w Rawiczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL