Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam WeigelWP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Adam Weigel

Trener Wandy będzie musiał się tłumaczyć. GKSŻ wszczyna postępowanie dyscyplinarne!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Trener Arge Speedway Wandy Kraków Adam Weigel powiedział niedawno, że chętnie spuściłby Polonię Bydgoszcz z ligi. Ta wypowiedź nie spodobała się Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Żużlowa centrala właśnie podjęła decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego względem trenera. Adam Weigel został już poproszony o złożenie wyjaśnień. Później możliwe są dalsze kroki.

Główny zainteresowany może zostać nawet wezwany na posiedzenie dyscyplinarne, które planowane jest na koniec lipca. To najwcześniej wtedy możemy spodziewać się werdyktu w tej sprawie.

Jak udało nam się również ustalić, GKSŻ na niedzielny mecz pomiędzy Arge Speedway Wandą Kraków a Stalą Rzeszów nie wyśle swojego delegata, który miałby czuwać nad prawidłowym przebiegiem spotkania. Mogłoby do tego dojść, gdyby odpowiedni wniosek w tej sprawie złożył jeden z klubów, a nic takiego nie miało miejsca. W żużlowej centrali z własnej inicjatywy takich działań podejmować nie będą, bo wychodzą z założenia, że sędzia i komisarz toru mają wystarczające uprawnienia, by reagować w przypadku niespodziewanych wydarzeń.

Ze stanowiska GKSŻ najbardziej zadowolony powinien być Władysław Gollob. Prezes Polonii Bydgoszcz, która walczy o utrzymanie ze Stalą Rzeszów, już wcześniej mówił, że władze polskiego żużla powinny dokładniej zbadać całą sprawę.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy GKSŻ podjęła dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • Max Payne Zgłoś
  ricardo zbytnio mnie przeceniasz myślisz ze znam wszystkich absolwentów ww uczelni oraz przedsiębiorców :) ww panów również nie znam więc decyzję wyboru pozostawię tobie :) a co do
  Czytaj całość
  mijania się z odp hmmm dzięki że ustosunkowałeś się do mojego wcześniejszego stwierdzenia :D:D:D 100 tys przeszło koło nosa :)
  • Rysio-z-Klanu Zgłoś
   Maxio nie odpowiedziałeś mi na zadanie pytanie i chcesz sprytnie zmienić temat nie po raz pierwszy zresztą:)Powtarzam je więc ponownie,bo może nie doczytałeś lub też nie zrozumiałeś.
   Czytaj całość
   Kto twoim zdaniem byłby lepszym prezesem Andrew Tyma,czy też Piter Graban. Panowie mają swoje firmy,a poza tym pan Piotr kończył studia na UMK w Toruniu i AE w Poznaniu więc musi mieć głowę na karku:) Co ważne jeden z nich do współpracy z Polonią mógłby załatwić tak poważą firmę jak Belma,ponieważ jeden z członków jego rodziny był tam szanowaną osobą z którego zdaniem liczyli się wszyscy:) ps.Proszę o odpowiedz,a nie zmianę tematu,bo z tego co wiem sam jesteś podobno biznesmenem o podobnym wykształceniu:) A teraz kończę,czas na pożegnalny wieczór i kolację,aby rano wstać na samolot.Pozdrawiam
   • Max Payne Zgłoś
    ricardo ja się ośmieszam hmm tylko szkoda że niestety wyszło na moje :( no ale nic wiem jesteś specem od sprawdzonych informacji specjalizacja sponsorzy jak bym na twoim miejscu już
    Czytaj całość
    myślał jak ty wybronisz naszego jaśnie panującego ze spadku do II ligi bo niestety chyba 100 tyś nie zarobi za CC :D to na tyle bo mała czarna dopita :)
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL