Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alex Zgardziński i Sebastian NiedźwiedźWP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Alex Zgardziński i Sebastian Niedźwiedź

W Zielonej Górze powtórka z rozrywki. Po sezonie Falubaz musi szukać juniora

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Formacja juniorska ekantor.pl Falubazu kolejny raz zawiodła na całej linii. Drużyna wygrała w Rybniku z osłabionym ROW-em, ale Alex Zgardziński i Mateusz Burzyński za bardzo nie pomogli zespołowi.

Zielonogórzanie wygrywają i pewnie zmierzają do fazy play-off, ale w niej zadanie może być już trudniejsze. - Najwięcej niewiadomych ze wszystkich drużyn, które powinny być w pierwszej czwórce, mamy w Falubazie. Problemem jest piąty senior i juniorzy, którzy kompletnie nie funkcjonują - mówi nam Sławomir Kryjom.

Falubaz może być pewny czwórki seniorów. Dudek, Doyle, Hampel i Protasiewicz jadą doskonale, ale to może nie wystarczyć do walki o te najwyższe cele. - Thorssell i Karpow potrafią wygrać z każdym, ale w drużynie została wprowadzona rotacja i obaj czują się niepewnie. Inne ekipy z czwórki mają już stabilne składy, a w Zielonej Górze ciągle szukają - przekonuje ekspert WP SportoweFakty.

Z Jacoba Thorssella lub Andrieja Karpowa Falubaz pewnie będzie w stanie coś wykrzesać, ale forma juniorów to duży problem. A światełka w tunelu nie widać. W Rybniku Alex Zgardziński i Mateusz Burzyński zdobyli zaledwie trzy punkty, z czego jeden na defekcie Maxa Fricke, a drugi w biegu juniorskim, który przegrali podwójnie.

-  Każdy z juniorów Falubazu tak naprawdę zawodzi. Przed sezonem spodziewałem się po nich sporo dobrego i jestem zawiedziony. Niedźwiedź zmaga się z urazami, a Zgardziński potrafi pojechać jeden świetny bieg w Gorzowie, a później zepsuć kolejne w następnym meczu - podkreśla Kryjom.

To wszystko prowadzi do wniosku, że po sezonie Falubaz będzie musiał przebudować formację juniorską. A posiłków prawdopodobnie będzie trzeba szukać w innych klubach, bo ze szkoleniem nie jest najlepiej. - To już pewna tradycja w Falubazie. Wcześniej przychodzili Pieszczek i Adamczewski. Od lat próżno szukać tam talentu. Wychowanie Patryka Dudka to bardziej zasługa rodziców. On na treningi jeździł po całej Polsce. Był w Poznaniu czy Toruniu. Takiego klubowego "produktu" w Zielonej Górze jednak już dawno nie było. To efekt tego, jak zorganizowane jest szkolenie - podkreśla Kryjom.

Tym razem Falubazowi może się jeszcze udać. Wprawdzie z roku na rok jest coraz mniej juniorów do wzięcia, ale po tym sezonie będzie jeszcze kilka opcji. Ciekawe nazwiska są między innymi w pierwszej lidze. - Podejrzewam, że będą bardzo aktywni na rynku transferowym - podsumowuje były menedżer Unibaksu.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)

Czy po sezonie Faluaz powinien zakontraktować nowego juniora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (32):

 • Time vel Netto Zgłoś
  Jest jeden ośrodek , który regularnie od wielu lat daje żużlowi wartościowych zawodników . Wszyscy wiemy że chodzi o Leszno . Czy w Lesznie korzystają z jakiegoś tajemnego systemu ,
  Czytaj całość
  niedostępnego dla innych ekip ? Czy było by czymś złym , nagannym wzorowanie się na UL ? W Toruniu mamy wszystko co trzeba , są minitory , są chłopcy którzy chcą trenować a wyników na miarę oczekiwań kibiców ciągle brak , gdzie jest problem , co robimy źle ? A może już jest lepiej , ostatnie wyniki Sobczyńskiego , Kościelskiego w młodzieżówce wlewają trochę optymizmu w kibolskie serca . Reasumując , my w Toruniu przynajmniej coś robimy !
  • Lukas_Falubaz Zgłoś
   Niech Kryjom się nie wtrąca w sprawy Falubazu. Przede wszystkim najwyższy czas, aby stawiać na [b]swoich[/b] juniorów, a nie sprowadzać kolejnego z zewnątrz. Zresztą, kogo mielibyśmy
   Czytaj całość
   sprowadzić?! Bez przesady. Szkoda kasy na kolejnego Adamczewskiego, Pieszczka, Niedźwiedzia czy drzewiej Nowaczyka i Sucheckiego. Lepiej przeznaczyć pieniądze na lepsze motocykle dla zielonogórskich juniorów, bo na tych "osiołkach", to nie mają, czego szukać w Ekstralidze.
   • Mysz Polski FZ Zgłoś
    dobranoc, spotykamy sie jutro w Rybniku, Zgardzinski super faworytem, no chyba ze bedzie niespodzianka jak z Wozniakiem w IMP
    Wszystkie komentarze (32)

    Komentarze (32)

    ×
     Wszystkie komentarze (32)
     PRZEJDŹ NA WP.PL