WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Lars Skupień

ROW nad przepaścią. Za dwa tygodnie mecz o życie

Michał Wachowski
Michał Wachowski
ROW Rybnik może stracić z powodu dopingu Grigorija Łaguty pięć punktów w ligowej tabeli. Czy zespół ten ma jeszcze szansę utrzymać się w PGE Ekstralidze? By o tym myśleć, musiałby wygrać na wyjeździe. Najlepiej w Grudziądzu.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Plan na lipiec był zupełnie inny. ROW Rybnik miał wygrać u siebie z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra, a następnie pokonać Betard Spartę Wrocław. Stało się jednak inaczej i zamiast czterech punktów, rybniczanie zdobyli w tym meczach tylko jedno "oczko". Oznacza to, że po zweryfikowaniu wyników z powodu dopingu Grigorija Łaguty, ROW spadnie na ostatnią lokatę i będzie mieć w dorobku trzy punkty.

- Obawiam się, że dwa ostatnie mecze u siebie, których nie udało się wygrać, pogrążą rybniczan. Patrząc na terminarz najbliższych spotkań, trudno być optymistą - mówi Wojciech Dankiewicz, ekspert naszego portalu. Trzeba bowiem podkreślić, że ROW-owi pozostał tylko jeden mecz u siebie - z Get Well Toruń. Pozostałe trzy spotkania to wyjazdy.

Terminarzu ROW-u Rybnik:

28 lipca: MRGARDEN GKM - ROW
6 sierpnia: Ekantor.pl Falubaz - ROW
13 sierpnia: ROW - Get Well Toruń
20 sierpnia: Fogo Unia - ROW Rybnik

Wydaje się, że głównym rywalem rybniczan w walce o utrzymanie jest zespół z Torunia, który zdobył dotychczas cztery punkty. Get Well ma jednak nieco łatwiejszy terminarz, bo rozegra jeszcze dwa mecze u siebie  - z Włókniarzem i MRGARDEN GKM-em. - By przedłużyć swoje szanse, ROW powinien wygrać bezpośredni mecz z torunianami, ale będzie to raczej za mało. Musiałby oprócz tego zwyciężyć na wyjeździe. W tym momencie trudno jednak to sobie wyobrazić - dodaje Dankiewicz.

Sytuacja rybniczan uległaby poprawie, gdyby 28 lipca udało im się wygrać w Grudziądzu. Może być to mecz o wszystko, bo do zdobycia są trzy punty. ROW wygrał z GKM-em na własnym torze, więc na wyciągnięcie ręki ma też bonus.

Wygrana w Grudziądzu przedłużałaby szanse na utrzymanie, ale niczego rzecz jasna by nie gwarantowała. Istnieje bowiem ryzyko, że nawet w przypadku pokonania GKM-u i Get Well, ROW zajmie ostatnią lokatę w tabeli. Kluczowy może okazać się bonus w rywalizacji rybniczan z torunianami. Bliżej jego zdobycia jest zespół Jacka Gajewskiego, który wygrał pierwszy mecz 53:37.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)
Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy ROW Rybnik wygra w Grudziądzu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (124):

    Pokaż więcej komentarzy (121)