WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Żużlowcy MRGARDEN GKM-u Grudziądz

W Grudziądzu był szok przez ponad trzy okrążenia. Wieczorek nauczył się tego od Okoniewskiego

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W rywalizacji z Cash Broker Stalą MRGARDEN GKM w końcu mógł liczyć na juniorów. Tym lepszym był Kamil Wieczorek, który wiózł za swoimi plecami Nielsa Kristiana Iversena. Sukces młodego zawodnika jest również zasługą Rafała Okoniewskiego.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Kamil Wieczorek zdobył w niedzielę trzy punkty. Zrobił swoje w wyścigu juniorskim, który gospodarze wygrali podwójnie, ale największych emocji dostarczył w biegu dwunastym. Kibice GKM-u wstrzymali oddech, kiedy młody zawodnik przez ponad trzy okrążenia jechał przed Nielsem Kristianem Iversenem.

- Już dawno żaden nasz junior nie cieszył tak bardzo mojego wzroku swoją jazdą - cieszy się Arkadiusz Tuszkowski. - Szkoda, że odszedł od krawężnika. Trener tłumaczył mu, że ma się go trzymać. Wtedy mogło być jeszcze lepiej, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Oby teraz nieco bardziej uwierzył w siebie - dodaje prezes GKM-u.

W Grudziądzu zwracają uwagę, że Wieczorek bardzo dobrze wychodził ze startu. To podobno zasługa Rafała Okoniewskiego. - Na ostatnim treningu spędził z nim mnóstwo czasu. Akurat w tym elemencie nie ma innego zawodnika, od którego Kamil mógłby nauczyć się więcej - wyjaśnia prezes.

Okoniewski podczas treningowych jazd stał bez przerwy przy juniorze GKM-u, kiedy ten był pod taśmą. Niektóre elementy dotyczące startu i rozegrania pierwszego łuku wałkował z nim do znudzenia. - Jeden trening nie załatwi wszystkiego. Będziemy nadal nad tym pracować. Chcę jednak Rafałowi podziękować, bo pokazał, że zależy mu na wyniku drużyny - tłumaczy Tuszkowski.

Grudziądzan za pracę z młodzieżą warto zresztą bardzo pochwalić. Im bardziej juniorzy GKM-u zawodzą, tym większe wsparcie otrzymują od ludzi, którzy pracują w klubie. Efekty powoli widać, ale przed Wieczorkiem i Trzensiokiem jeszcze długa droga.

ZOBACZ WIDEO Budowa nowego stadionu Orła z lotu ptaka. Widok jest imponujący! (WIDEO)
Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy postawa juniorów GKM-u w niedzielnym meczu jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (28):

    Pokaż więcej komentarzy (25)