Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Polny (z lewej) WP SportoweFakty / Tomasz Oktaba / Maciej Polny (z lewej)

Maciej Polny: MPPK z większym budżetem. Dzięki temu są zawodnicy (wywiad)

Michał Wachowski
Michał Wachowski
W niedzielę w Ostrowie Wlkp. odbędzie się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Organizatorami imprezy są Kf Sport i TŻ Ostrovia. - Udało nam się zebrać na tyle dobry budżet, że najlepsi zawodnicy zgodzili się przyjechać - mówi Maciej Polny.

Michał Wachowski, WP SportoweFakty: Jakiej spodziewają się państwo frekwencji na finale MPPK?

Maciej Polny (KfSport, organizator turnieju): Analizując dotychczasową sprzedaż zakładamy, że na trybunach zasiądzie od 4 do 5 tysięcy widzów. Myślę, że wielu kibiców zachęcić mogą ostatnie, udane wyniki ostrowskiego klubu. Z pewnością są ciekawi, jak ich zawodnicy spiszą się na tle tych ekstraligowych.

Czy tegoroczny turniej MPPK można traktować jak nowe rozdanie? W ostatnich latach ranga tych zawodów podupadła.

- Mamy nadzieję, że rzeczywiście będzie to nowe rozdanie. My, jako organizatorzy, działamy w tym kierunku, by MPPK odzyskało znacznie sprzed lat. Nie ukrywamy, że ważnym czynnikiem są pieniądze. Udało nam się zebrać na tyle dobry budżet, że ci najlepsi zawodnicy zgodzili się przyjechać na finał. Chcemy, by w kolejnych latach wyglądało to podobnie. Ważnym czynnikiem jest też to, że mamy zagwarantowaną transmisję na żywo w Polsacie Sport. To handicap w rozmowie ze sponsorami, a bez nich organizacja takiej imprezy byłaby niemożliwa.

Rozumiem, że stawki punktowe dla zawodników będą większe niż w poprzednich latach?

- Tak, zdecydowanie. Nie mogę mówić tutaj o konkretach, ale zapewniam, że żużlowcy startujący w MPPK zarobią znacznie więcej niż w latach poprzednich.

Czy firma KfSport ma pomysł na dalszy rozwój MPPK? Czy zawody te można jeszcze bardziej uatrakcyjnić w przyszłości?

- Gwarancją atrakcyjności jest udział najlepszych polskich zawodników. W tym roku w stawce zobaczymy reprezentantów Polski, którzy rywalizują na co dzień w Grand Prix i zdobyli Drużynowy Puchar Świata. Już to powinno przyciągać uwagę mediów oraz kibiców.

A co z eliminacjami do MPPK?

- Nie jestem ich zwolennikiem. Uważam, że należy tak ja w tym roku, rozgrywać od razu finał. Klucz, wedle którego w zawodach bierze udział pięć drużyn z Ekstraligi i zwycięzcy niższych lig, jest dobrym rozwiązaniem.

Na zakończenie rozmowy chciałem poruszyć temat zawodników zagranicznych. Czy jest szansa, by pojawili się oni w MPPK?

- Były takie rozważania, ale uznaliśmy, że jeśli mamy promować żużel i takie imprezy jak MPPK, to z udziałem polskich zawodników. Obecnie tematu żużlowców z innych krajów w tym turnieju nie ma. Nie mogę jednak wykluczyć, że temat ten wróci w przyszłości. Na razie skupiamy się na finale MPPK 2017. W jakim kierunku rozwiną się te zawody w kolejnych latach? Zobaczymy.

ZOBACZ WIDEO Piotr Szymański: MPPK spadły z rangą. Teraz można zrobić coś fajnego (WIDEO)

Czy w MPPK powinni startować zawodnicy z innych krajów niż Polska?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Nevermore Zgłoś
  "Rolny" przekrętas brodę zapuścił, ale zawsze się go pozna ;)Ktoś jeszcze nabiera się na jego propozycje ? ... upsss, zapomniałem, że jednak są tacy xD
  • yes Zgłoś
   "MPPK z większym budżetem. Dzięki temu są zawodnicy" - i to jest smutne.
   • KKS OSTROVIA 1909 Zgłoś
    Po pierwsze: dlaczego nie zrobic "dobrowolnych" eliminacji z 1 i 2 ligi ?? ok. niech bedzie 5 miejsc dla druzyn z Ekstralipy ale 2 mkolejne miejsca niech obsadzą druzyny które chcą jechac i
    Czytaj całość
    wygraja eliminacje.Po drugie wg Pana Polnego cyt;"Udało nam się zebrać na tyle dobry budżet, że najlepsi zawodnicy zgodzili się przyjechać"A jak budzetu by nie było to lipa???Reasumując: mam kasę ogłosze że robię Mistrzostwa Polski Par Klubowych ,zaprosze zawodników (za odpowiedni budzet ...) którzy wystartują ,rozdam medale,itd. to pytam po co PZM GKSŻ EL i inne takie???Jaki ma to sens???
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL