Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Renat Gafurow kontra Paweł PrzedpełskiWP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Renat Gafurow kontra Paweł Przedpełski

Kontuzja kapitana Zdunek Wybrzeża. Gdańszczanie pojadą osłabieni do Rzeszowa

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Niestety upadek, jaki zanotował Renat Gafurow podczas wygranego przez Zdunek Wybrzeże meczu z Euro Finannce Polonią Piła (49:41) zakończył się kontuzją Rosjanina. Oznacza to, że do składu gdańszczan wróci Hubert Łegowik.

Renat Gafurow prezentował się solidnie podczas sobotniego spotkania. Do wyścigów nominowanych zdobył 9 punktów, dzięki czemu został wyznaczony do jazdy w piętnastym biegu. W nim pokazał waleczność i wyszedł na drugą lokatę. Niestety chwilę później upadł na tor.

Rosjanin uderzył w bandę i przez długi czas nie podnosił się z toru. W końcu wstał z pomocą służb medycznych i udał się do parku maszyn. Wstępne diagnozy mówiły o tym, że kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk wybił bark. W takich okolicznościach, jego występ podczas niedzielnego meczu w Rzeszowie jest wykluczony, gdyż najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek przejdzie szczegółowe badania.

Oznacza to, że gdańszczanie pojadą z trzema zawodnikami krajowymi. Miejsce w składzie zachowa Hubert Łęgowik, który w sobotę został zastąpiony przez Oskara Fajfera. W Rzeszowie znajdzie się też miejsce dla Fajfera.

Kontuzja Renata Gafurowa oznacza, że Mirosław Kowalik nie może skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Poza Gafurowem, kontuzjowany jest też Dominik Kossakowski, który w ostatnich dniach przeszedł w Toruniu operację złamanego obojczyka.

ZOBACZ WIDEO MPPK to coś wyjątkowego. Impreza gdzie należy się pokazać (WIDEO)Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Zdunek Wybrzeże poradzi sobie w Rzeszowie bez Renata Gafurowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL