Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Gomólski w barwach Zdunek WybrzeżaWP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Kacper Gomólski w barwach Zdunek Wybrzeża

Maraton Zdunek Wybrzeża. Kacper Gomólski: Ważne by się wyspać i odpocząć. Nie jedziemy na wycieczkę

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
To niezwykle intensywny weekend dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Niedługo po pokonaniu Euro Finannce Polonii 49:41, ruszyli w drogę do Rzeszowa. Kacper Gomólski ma swój sposób na znoszenie tego typu maratonów.

Spotkanie z Euro Finannce Polonią Piła zakończyło się około godziny 17:00 w sobotę. 26 godzin później Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpocznie mecz w Rzeszowie. - Po meczu mieliśmy grilla i oglądaliśmy Grand Prix. W takich sytuacjach wszyscy razem jeździmy przez całą Polskę, prawie jak duża wycieczka. Oczywiście na torze w Rzeszowie wycieczki już nie będzie, tylko ciężka walka - podkreślił Kacper Gomólski.

Senior gdańskiego klubu od lat często jeździ kilka razy w tygodniu, więc jazda w sobotę i w niedzielę nie powinna być dla niego problemem. - To prawda, lubię jeździć dzień po dniu, jednak nie przepadam za tak długimi trasami - zaśmiał się senior. - Ważne jest to, by się wyspać i odpowiednio odpocząć w aucie - podkreślił.

Gdańszczanie wciąż wyciągają wnioski, co może być kluczowe w kontekście kluczowego momentu sezonu. Wciąż jednak jest u nich sporo do poprawy. - Znów przegraliśmy dwa biegi nominowane. Nie może tak to wyglądać. Ja sam w czternastym biegu pojechałem z czwartego pola, by dać szansę Marcinowi Turowskiemu. Mimo wszystko wyglądało to gorzej - stwierdził Gomólski.

Mimo zwycięstw w większości spotkań Tadeusz Zdunek kilka razy już podkreślał, że brakuje drużynie lidera. Kacper Gomólski był jednym z zawodników kreowanych na tę pozycję w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. - Każdy z nas może być liderem i tak jest. Czasem ja zdobywam najwięcej punktów, bywa że kto inny. Wszyscy jedziemy w miarę równo i dlatego wygrywamy mecze. Z Orłem się pogubiliśmy, ale tak czasami bywa. Mnie cieszy postawa juniorów, którzy wygrali 5:1 z pilanami. Dało im to dodatkowego kopa. Z seniorami było im ciężej, ale walczyli i mi się to podobało - zakończył Kacper Gomólski.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Kasprzak: Będę szczęśliwy, jeśli na koniec będzie podium (wideo)Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy jazda dzień po dniu będzie miała wpływ na postawę Zdunek Wybrzeża w Rzeszowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL