Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Woźniak WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Szymon Woźniak

Ekstraligowcy zdominują finał. Sparta czarnym koniem (typy)

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
W niedzielę o godz. 14:45 na torze w Ostrowie odbędzie się 45. finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Jarosław Galewski uważa, że największe szanse na zwycięstwo mają zielonogórzanie. Wysoko powinna uplasować się także Betard Sparta Wrocław.

Zdaniem Jarosława Galewskiego podium tegorocznego finału Mistrzostw Polski Par Klubowych zostanie zdominowane przez kluby z PGE Ekstraligi. - Falubaz, Sparta i Stal mają na papierze mocniejsze zestawienia niż konkurencja. Najlepiej wygląda duet Falubazu. Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz powinni rozdawać karty na torze w Ostrowie - uważa szef działu żużel WP SportoweFakty. 

Czarnym koniem zawodów mogą natomiast okazać się żużlowcy z Wrocławia. Szymon Woźniak to w końcu zwycięzca tegorocznych indywidualnych mistrzostw Polski, natomiast Tomasz Jędrzejak jest wychowankiem klubu z Ostrowa, gdzie odbędzie się niedzielny finał. W odwodzie pozostają też Maciej Janowski i Maksym Drabik. Trener Rafał Dobrucki ma zatem w kim wybierać.

- Brak medalu dla żużlowców Betard Sparty Wrocław byłby sporym zaskoczeniem. Oni już na wiosnę wygrali w Rawiczu przełożony finał z ubiegłego roku, więc w Ostrowie tym bardziej nie możemy ich lekceważyć - dodaje Galewski.

Podium finału MPPK według Jarosława Galewskiego
1. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
2. Betard Sparta Wrocław
3. Cash Broker Stal Gorzów

ZOBACZ WIDEO Piotr Szymański: MPPK spadły z rangą. Teraz można zrobić coś fajnego (WIDEO)TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Jarosław Galewski trafi medalistów MPPK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL