Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Jędrzejak WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak

Czerwona kartka dla Jędrzejaka nie była przesadą. Sędzia zachował się idealnie

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Podczas finału MPPK mieliśmy spięcie pomiędzy Adrianem Miedzińskim a Tomaszem Jędrzejakiem. Zawodnik Betard Sparty tuż po przerwaniu wyścigu odepchnął torunianina. Sędzia miał wtedy do podjęcia dwie decyzje i nie popełnił błędu.

Finał MPPK w Ostrowie Wielkopolskim prowadził Michał Sasień, a więc jeden z bardziej obiecujących arbitrów, który już wkrótce może pojawić się za pulpitem w PGE Ekstralidze. W niedzielę miał ważny test przy okazji wyścigu jedenastego. W pierwszym łuku doszło wtedy do kolizji Adriana Miedzińskiego i Szymona Woźniaka. Poza tą dwójką na tor upadł również Tomasz Jędrzejak, który położył motocykl, by nie doprowadzić do potężnego karambolu.

Wyścig został momentalnie zatrzymany. Wtedy Tomasz Jędrzejak podszedł do Adriana Miedzińskiego i popchnął zawodnika Get Well Toruń. Za to zachowanie sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Publiczność zareagowała na taki werdykt gwizdami, bo oberwało się zawodnikowi, którego ostrowscy kibice darzą szczególną sympatią. Nie ma jednak mowy o tym, że Michał Sasień przesadził. Dokładnie takie wytyczne sędziowie otrzymali od swojego szefa Leszka Demskiego na ostatnich seminariach. Niesportowe zachowania mają być bez wahania karane czerwoną kartką. Łagodniejszy wymiar kary byłby błędem ze strony Michała Sasienia.

Druga decyzja dotyczyła obsady powtórki. Sędzia nieprzepisowej jazdy nie dopatrzył się u żadnego z zawodników i zarządził start w pełnym składzie. Leszek Demski przekazał nam, że w tym przypadku również prawidłowo zinterpretował sytuację. Ostatecznie na tor wyjechało trzech żużlowców, bo Jędrzejak nie mógł tego zrobić ze względu na czerwoną kartkę.

ZOBACZ WIDEO PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2017 (WIDEO)TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy sędzia podczas finału MPPK w Ostrowie podejmował dobre decyzje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

Wszystkie komentarze (33)

Komentarze (33)

×
    Wszystkie komentarze (33)
    PRZEJDŹ NA WP.PL