Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sędzia Piotr Nowak WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Sędzia Piotr Nowak

Kolejny sędzia może zostać zawieszony. GKSŻ rozpatrzy sprawę

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
Wielbłąd sędziego Nowaka nie zostanie zamieciony pod dywan. GKSŻ rozpatrzy sprawę piątego biegu z meczu w Rawiczu i podejmie stosowne decyzje. - Nie byłbym pewny, że sędzia Nowak zasiądzie jeszcze w tym sezonie na wieżyczce - mówi Leszek Demski.

Sędzia Piotr Nowak popełnił koszmarny błąd podczas meczu pomiędzy Kolejarzem Rawicz a Stal-Met Kolejarzem Opole (42:48). W piątym wyścigu dnia na tor upadł Arkadiusz Pawlak, który długo nie zbierał się z toru. Natomiast arbiter z Torunia nawet nie kwapił się do tego, by zatrzymać wyścig. O mały włos, a podczas następnego okrążenia Pawlak zostałby rozjechany przez innych uczestników tego biegu. Mogło dojść do tragedii. Przerwanie wyścigu w takiej sytuacji to przecież żużlowe abecadło.

Sprawą zajmie się Główna Komisja Sportu Żużlowego. - Dalsze postępowanie wobec sędziego Nowaka będzie prowadzone przez GKSŻ - mówi nam Leszek Demski, szef polskich sędziów. Jak się okazuje, Piotr Nowak zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd wielkiego kalibru. - Sędzia przyznał się do winy - dodaje Demski.

Wyjścia z sytuacji są obecnie dwa. Albo GKSŻ potraktuje Nowaka ulgowo i da mu ostatnią szansę, albo też odsunie od następnych zawodów, nie tylko ligowych. Bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja. - Nie byłbym taki pewny, że Piotr Nowak zasiądzie jeszcze w tym sezonie na wieżyczce - przyznaje Leszek Demski.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody (WIDEO)TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Piotr Nowak powinien zostać zawieszony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL