Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Wiktor Trofimow

Wiktor Trofimow polskim juniorem? Ekspert krytykuje pomysł Unii

Michał Wachowski
Michał Wachowski
- Nie podoba mi się pomysł, by Wiktor Trofimow startował w lidze jako junior. Rozumiem, że dostanie polski paszport, ale dla mnie zawsze będzie chłopakiem z zagranicy - mówi Jan Krzystyniak.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Jak informowaliśmy już wcześniej, Wiktor Trofimow, który ma kontrakt z Fogo Unią Leszno, będzie miał polski paszport. Po załatwieniu formalności związanych z licencją, otrzyma prawo startowania w naszej lidze jako junior. Pomysł ten nie podoba się byłemu żużlowcowi i trenerowi, Janowi Krzystyniakowi.

- Szanuję to, że Wiktor otrzyma polskie obywatelstwo i nie mam nic przeciwko temu. Mój sprzeciw budzi jednak to, by miał startować w naszych rozgrywkach jako junior. Będzie zabierał w ten sposób miejsce w składzie jakiemuś Polakowi, a moim zdaniem nie tędy droga - ocenia Krzystyniak.

Leszczynianie mają obecnie mocny duet juniorów, jaki stanowią Dominik Kubera i Bartosz Smektała. Przydałby im się jednak mocny zmiennik. Inny wariant zakłada natomiast, że Trofimow trafiłby na wypożyczenie.

- Zawsze byłem zwolennikiem tego, by w naszych ligach startowali jako młodzieżowcy Polacy, nawet gdy przepisy dopuszczały co innego. Swoją drogą, mam nadzieję, że Wiktor nie występował o paszport tylko z tego powodu, że chce mieć łatwiej w naszej lidze. A co do Unii Leszno, to klub ten ma na tyle dobrych młodzieżowców, że i bez Ukraińca powinien sobie poradzić - zaznacza nasz ekspert.

Zdaniem Jana Krzystyniaka, Trofimow powinien startować na pozycjach seniorskich. Nasz rozmówca poszedłby w tym przypadku tylko na jedno ustępstwo. - Zgodziłbym się na to, by po otrzymaniu paszportu Trofimow był traktowany jako polski senior. Klubom byłoby wtedy łatwiej, bo mógłby mieć w składzie dodatkowego zagranicznego żużlowca. Pozycję juniora zostawmy natomiast dla Polaków, których od małego u nas szkolimy - kwituje Krzystyniak.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody (WIDEO)Czy podzielasz zdanie Jana Krzystyniaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

 • yoyo Zgłoś
  Jasiu ja Cię błagam. Wiktor ma po to obywatelstwo żeby taki Kamczarek mógł jeździć w Toruniu a nie grzać ławę w Lesznie. Gdyby trzymali Kaczmarka na ławce to byś pisał jak z
  Czytaj całość
  Zengotą - że powinno się go wypożyczyć. Jeżeli uważasz że WIktor wygryzie kogoś ze składu to przejdz się na stadion (masz dosłownie 100 metrów) i zobacz jaki Wiktor prezentuje poziom. Wiktor jest po to żeby przy kontuzji Smyka/Domina miał kto jechać a nie "brak zawodnika".
  • piwolek Zgłoś
   Krzystyniak nie rozumie obowiazujacego prawa, albo sie jest obywatelem kraju z wszystkimi tego dobrami i niedogodnosciami albo nie jest.
   • DEX Zgłoś
    Krzystyniak już kiedyś krytykował Unię Leszno, za to, że nie oddała Zengoty do innego klubu, bo twierdził, że w Lesznie sobie nie pojeździ... I co polityka Krzystyniaka by przyniosła
    Czytaj całość
    klubowi?! Teraz, przy braku Pedersena, bylibyśmy w czarnej du.ie! Dobrze, że tego "eksperta" nikt już nie słucha i klub prowadzi swoją mądrą politykę. A Trofimow jak będzie dobry, to niech jako junior startuje, w końcu zabierze miejsce tylko jednemu, słabemu zawodnikowi, a szkolenie młodzieży na tym nie ucierpi, ba będzie większa konkurencja, a nic tak nie podnosi poziomu i nic tak nie rozwija, jak właśnie konkurencja!
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL