Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stanisław Burza WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Stanisław Burza

Motor - Kolejarz Opole: Stanisław Burza show w Lublinie (noty)

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Oceniamy zawodników po meczu 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Speed Car Motorem Lublin a Stal-Met Kolejarzem Opole (63:27). W drużynie gospodarzy komplety punktów zdobyli Pedersen oraz Jeleniewski, jednak to Burza zagwarantował kibicom największe emocje.

Noty dla zawodników Speed Car Motor Lublin:

Bjarne Pedersen 6. Sobotni mecz był w końcu takim, jakiego oczekiwano od Duńczyka. Komplet punkt mówi sam za siebie. Był bardzo szybki i nawet koledzy z pary mieli ciężko, aby dotrzymać mu tempa.

Oskar Bober 5. Dostał kolejną szansę od trenera Dariusza Śledzia i kolejny raz ją wykorzystał. Jedynie w pierwszym biegu zobaczył przed sobą rywala, w pozostałych przywoził podwójne zwycięstwa z Pedersenem oraz Jeleniewskim. Każdy punkt wywalczył na trasie. Warto wspomnieć, że jechał z "blokadą" na dłoni, ponieważ bardzo mocno odczuwa skutki upadku podczas zawodów w Grudziądzu. 

Paweł Miesiąc 4+. Dziesięć punktów wywalczonych na trasie. Co mecz swoimi akcjami pod bandą sprawia, że lubelska publiczność wstaje ze swoich miejsc. 

Stanisław Burza 5+. Kolejny bardzo dobry występ. W każdym spotkaniu odgrywa główną rolę w lubelskiej ekipie, a jego ataki pod bandą stanowią najlepsze akcje meczu. Do sobotniego spotkania nie był w ogóle awizowany, ale ciężką pracą oraz bardzo dobrą postawą na czwartkowym oraz piątkowym treningu, wywalczył sobie miejsce w składzie. 

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody (WIDEO)

Daniel Jeleniewski 6. Kapitan, lider lubelskiej ekipy. Kolejny komplet punktów. Żaden z rywali nawet nie był w stanie zbliżyć się do niego. 

Emil Peroń 3+. Po złamanym nadgarstku nie widać już śladu. Zrobił plan minimum - wygrał z dużą przewagą bieg juniorski, jednak w kolejnych swoich startach był bardzo blisko wyprzedzenia dwóch seniorów gości, minimalnie przegrywając na mecie. 

Kamil Brzeziński 1. Przez dwa okrążenia w biegu juniorskim jechał za plecami swojego kolegi po podwójne zwycięstwo, jednak stracił pozycję na rzecz juniora gości. W pozostałych biegach nie odgrywaj większej roli. 

Noty dla zawodników Stal-Met Kolejarz Opole:

Adrian Gomólski 3+. Żaden z zawodników Kolejarza nie potrafił przyjechać na pierwszym miejscu w sobotnim spotkaniu. Najbliżej tego osiągnięcia był Gomólski, który starał się ścigać seniorów gości.

Marcin Rempała 1. Jedyny punkt zdobył na Brzezińskim. Wymaga się od niego zdecydowanie więcej, bardzo słaby występ.

Michał Łopaczewski 3+. Kolejny z zawodników, który w jakiś sposób nawiązał walkę z gospodarzami, jednak również nie potrafił dojechać do mety na pierwszym miejscu. 

Ondrej Smetana 1. Młody Czech nie może być zadowolony z debiutu w lidze polskiej. Jedyny punkt zdobył na koledze z pary, w przegranym 1:5 wyścigu.

Kevin Woelbert 1. Jak na drugiego najlepszego zawodnika drużyny oraz ósmego w lidze, zdobycie sześciu punktów w meczu to jest zdecydowanie bardzo słaby wynik. W sobotę było widać, że rzadko ma okazję startować na lubelskim owalu. Aż cztery razy przegrał podwójnie.

Jarosław Krzywosz 3. Wyprzedził na trasie rywala w biegu młodzieżowym oraz bardzo dobrze pokazał się w czwartym biegu dnia. Jednak w drugiej części spotkania raczej statystował w biegach. 

Kamil Kamiński 1. Bezbarwny podczas spotkania w Lublinie. Nie nawiązał walki z juniorami Speed Car Motoru oraz dojeżdżał do mety bardzo daleko za resztą stawki.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy spodziewałeś/aś się tak dobrego sezonu Stanisława Burzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL