Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Protasiewicz, Kacper Woryna i Patryk DudekWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Piotr Protasiewicz, Kacper Woryna i Patryk Dudek

Falubaz - ROW: Zielonogórscy kibice bili brawo Kacprowi Worynie (noty)

Dawid Borek
Dawid Borek
Dwóch zawodników meczu nie wygra. Mimo świetnej postawy Kacpra Woryny i Fredrika Lindgrena, ROW Rybnik w niedzielę wysoko przegrał w Zielonej Górze z Ekantor.pl Falubazem 34:56.

Noty dla zawodników Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra:

Jarosław Hampel - 4. To był po prostu dobry występ w wykonaniu reprezentanta Polski, choć ostatnie spotkania PGE Ekstraligi były dla Hampela bardziej udane. Można się domyślać, że 35-latek poświęcił mecz ze słabiutkim ROW-em, by sprawdzić sprzęt przed najważniejszymi spotkaniami sezonu.

Jacob Thorssell - 5. Szwed pokazał, że warto na niego stawiać. Nieźle startował, a na dystansie obierał odpowiednie ścieżki. Jego jedynym pogromcą był świetny w niedzielę Lindgren, z którym Thorssell przegrał dwa razy. Z taką jazdą 24-latek w pełni zasługuje na występy w kolejnych meczach Ekantor.pl Falubazu.

Patryk Dudek - 4. Zanotował jedną wpadkę, a w pozostałych swoich wyścigach szybko wyjeżdżał spod taśmy i notował pewne wygrane. Wspomniana wpadka miała miejsce w piątej gonitwie, w której uczestnik cyklu Grand Prix musiał uznać wyższość debiutującego w barwach ROW-u Korneliussena, choć do końca ścigał doświadczonego Duńczyka.

Jason Doyle - 5. Jego występ stał pod znakiem zapytania. Jak się okazało, decyzja o jeździe w meczu ligowym była słuszna, bowiem Australijczyk był w niedzielę niemal nie do złapania. Miał szansę na komplet, jednak w 13. wyścigu przechytrzył go bardzo szybki Woryna.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)

Piotr Protasiewicz - 4. Solidny występ, choć sam zawodnik po meczu nie ukrywał, że nieco przeszedł obok meczu z ROW-em. Po zaspanych startach kapitan Ekantor.pl Falubazu napędzał swój motocykl na dystansie, jednak dwukrotnie nie mógł dogonić Woryny.

Sebastian Niedźwiedź - 2. Seniorzy zrobili swoje, czego nie można powiedzieć o zielonogórskich juniorach. Niedzielne starcie nie ułożyło się po jego myśli. Bieg młodzieżowy ukończył na ostatniej pozycji. Jego występ uratowała wygrana nad Romanem Lachbaumem, choć pokonanie debiutującego Rosjanina nie jest zbyt dużym pocieszeniem.

Alex Zgardziński 4. - Ocena dla Zgardzińskiego może nieco dziwić. Warto jednak zauważyć, że na jego rozkładzie pojawił się jeden z najlepszych zawodników w niedzielnych zawodach - Woryna, a w swoim kolejnym starcie obronił pozycję mimo ataków bardziej doświadczonego Damiana Balińskiego. 

Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Fredrik Lindgren 5. Gdyby nie jego świetna postawa, ROW miałby spory kłopot, aby w Zielonej Górze przekroczyć granicę 30 punktów. Lindgren sprawił sporo problemów gospodarzom, choć z drugiej strony przegrywał wyścigi z Doyle'm, Dudkiem i Protasiewiczem.

Mads Korneliussen 3. Od Duńczyka nie można było oczekiwać zbyt wiele. Zapunktował jednak w dwóch wyścigach, w jednym z nich pokonując samego Patryka Dudka. 34-latek miał sporo możliwości do sprawdzenia swojej dyspozycji, bowiem pojechał w aż sześciu gonitwach. W kolejnym spotkaniu ROW-u, po kilku treningach na rybnickim obiekcie, Korneliussen może wykręcić jeszcze lepszy rezultat.

Tobiasz Musielak 1. Pamiętając jego postawę w Zielonej Górze podczas sparingowego pojedynku przed obecnym sezonem można było oczekiwać, że Musielak dołoży kilka oczek do dorobku ROW-u. Tymczasem wychowanek Unii Leszno zawiódł na całej linii. Jedynym pokonanym przez niego zawodnikiem był kolega z drużyny, debiutujący Roman Lachbaum. Występ w 15. biegu raczej nie był dla Musielaka nagrodą, a efektem braku innych opcji. Do tego te dwie zerwane taśmy...

Roman Lachbaum 2. Debiut zaliczony i właściwie na tym można zakończyć ocenianie jego występu w meczu z Ekantor.pl Falubazem. "Dwójka" za to, że w swoim pierwszym wyścigu nie odstawał od zdecydowanie bardziej objeżdżonego na polskich torach Tobiasza Musielaka.

Damian Baliński 2. Od tak doświadczonego żużlowca sztab szkoleniowy ROW-u ma prawo wymagać zdecydowanie więcej. 40-latek odstawał od gospodarzy, a swoje jedyne punkty zdobył na kolegach z drużyny. Baliński o takim meczu będzie chciał jak najszybciej zapomnieć.

Robert Chmiel 3. Nie miał wielu okazji do pokazania się. Na plus pokonanie Sebastiana Niedźwiedzia w biegu młodzieżowym. 

Kacper Woryna 5. To był jego dzień. 13 punktów z bonusem w meczu wyjazdowym to jak na młodzieżowca wyborny wynik. Woryna, obok Lindgrena, potrafił nawiązywać równorzędną walkę z żużlowcami Ekantor.pl Falubazu, pokonując Protasiewicza, Doyle'a czy Hampela. Jego ambitną postawę docenili też zielonogórscy kibice, którzy podczas rundy honorowej wykonanej przez kapitana ROW-u po swoim ostatnim starcie nagrodzili go sporą porcją braw. Woryna nie może być zadowolony tylko z wyścigu juniorów, w którym przegrał z Zgardzińskim.

Skala ocen:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Lachbaum powinien otrzymać szansę na występ w kolejnym meczu ligowym ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL