Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał KarczmarzWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Rafał Karczmarz

Sędzia mógł dać Karczmarzowi więcej czasu (ranking)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
12. kolejka PGE Ekstraligi bez sędziowskich skandali. Drobne błędy popełnili Paweł Słupski i Ryszard Bryła. Ten pierwszy miał delikatny problem z oceną startów, drugi niepotrzebnie przerywał bieg, w którym upadł Rafał Karczmarz.

W 7. biegu meczu Fogo Unia Leszno - Cash Broker Stal Gorzów (41:49) Rafał Karczmarz upadł na pierwszym łuku. Młodzieżowiec gości szybko się pozbierał, jeszcze rzucił okiem, na którym miejscu jest kolega z drużyny Bartosz Zmarzlik, i opuścił tor. Sędzia Ryszard Bryła przerwał jednak bieg. Trochę się pospieszył, bo ewakuacja Karczmarza była jednak błyskawiczna. Na szczęście, w powtórce Zmarzlik też okazał się najlepszy, więc ten błąd nie miał wpływu na końcowy wynik. Swoją drogą Zmarzlik miał u Bryły pod górkę. Inna sprawa, że żółta kartka dla Bartosza (za kraksę z Emilem Sajfutdinowem) w 15. biegu była jak najbardziej słuszna. Dla Bryły piątka.

Paweł Słupski także otrzymuje od nas piątkę za mecz Get Well Toruń - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa (41:49). Kilka błędnie ocenionych startów, ale poza tym było w porządku. Chociaż nie stałoby się nic złego, gdyby arbiter wykluczył Sebastiana Ułamka za upadek w 14. biegu. Zawodnik Włókniarza wykorzystał fakt, że Jack Holder go delikatnie trącił, ale nie musiał upadać. Protest na gaźnik Leona Madsena też mógł być chyba rozpatrzony po zakończeniu spotkania.

Szóstka dla Artura Kuśmierza za spotkanie Betard Sparta Wrocław - MRGARDEN GKM Grudziądz (52:38). Były wątpliwości dotyczące osłonki łańcuszka sprzęgłowego w motocyklu Artioma Łaguty. Okazało się jednak, że sędzia dopuścił sprzęt Rosjanina do zawodów, gdyż ten zamontował dodatkową, plastikową opaskę. Swoją drogą, to producent mógłby produkować takie osłony, które są przepisowe i nie stanowią zagrożenia dla zawodników. Gdyby Łaguta nie zamontował osłonki, to rywale byliby narażeni na kontuzje.

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1Krzysztof Meyze55,80
2Ryszard Bryła85,38
3Paweł Słupski95,22
4-5Wojciech Grodzki75,00
4-5Artur Kuśmierz75,00
6Remigiusz Substyk74,86
7Piotr Lis14,00
8Tomasz Proszowski33,67


UWAGA: ranking nie uwzględnia jeszcze oceny dla Piotra Lisa za mecz Ekantor.pl Falubaz - ROW

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Budowa nowego stadionu Orła z lotu ptaka. Widok jest imponujący! (WIDEO)

Czy zgadzasz się z wystawionymi przez nas ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • m0drzew Zgłoś
  Prośba do Sportowe Fakty, by można było filtrować artykuły po redaktorze, który to napisał, by można było np. wyfiltrować tego, którego nie chce się czytać... Dziękuję
  • wein_gorzów Zgłoś
   Dębski swoje, a ostaf swoje...nie dziwne że juz w studio sie nie pokaże, bo za te swoje stronnicze i debilne wywody i w n sport go nie lubią...
   • piko Zgłoś
    Panie Ostafiński artykuły Pana na temat tej pięknej dyscypliny sportu są nad wyraz ignoranckie. Nie wiem w jakiej miejscowości Pan się wychowywał ale nie tam gdzie był żużel, jest Pan
    Czytaj całość
    czystym teoretykiem nie zna się Pan kompletnie na tym pięknym sporcie.Bardzo długo nie oceniałem Pana artykułów ale tego artykułu nie można ocenić pozytywnie poza tym jest Pan bardzo stronniczy, wręcz niesprawiedliwy.Przykro bez pozdrowień.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL