Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz

Stal wysłała sygnał przed derbami, ale Falubaz skupia się na sobie

Dawid Borek
Dawid Borek
Mecz z ROW-em Rybnik był dla Ekantor.pl Falubazu niejako przetarciem przed najbliższym meczem ligowym. Już w niedzielę zielonogórzanie zmierzą się w derbowym starciu z Cash Broker Stalą Gorzów.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
W minioną niedzielę Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, zgodnie z planem, pokonał na własnym torze osłabiony ROW Rybnik 56:34. Ekipa ze Śląska łatwo nie oddała jednak zwycięstwa. Za sprawą świetnie prezentujących się na torze przy Wrocławskiej 69 Kacpra Woryny i Fredrika Lindgrena, rybniczanie długo trzymali się w bliskim dystansie od zielonogórzan.

- Patrząc na wynik może się wydawać, że było miło, gładko i przyjemnie. Początkowa faza zawodów nie była jednak taka łatwa. Rybniczanie wykorzystywali rezerwy taktyczne, świetnie punktowali Lindgren i Woryna, i odskoczyliśmy dopiero od połowy zawodów. Myślę, że wpływ na to miał tor, który w drugiej części zawodów zaczął się odsypywać, a nasi zawodnicy preferują taką nawierzchnię - przyznał w rozmowie z Radiem Zachód Tomasz Walczak.

W najbliższą niedzielę Ekantor.pl Falubaz czeka z pewnością zdecydowanie trudniejsze, a dla kibiców ciekawsze spotkanie. Tego dnia zostaną rozegrane lubuskie derby między zielonogórzanami a gorzowianami. Cash Broker Stal Gorzów w minionej kolejce PGE Ekstraligi wygrała w Lesznie z miejscową Fogo Unią 49:41, wysyłając Ekantor.pl Falubazowi mocny sygnał przed derbowym pojedynkiem.

- Tak naprawdę nie wiemy, czego możemy się spodziewać - czy Stal Gorzów jest w tym momencie tak silna, czy to Fogo Unia Leszno ma tendencję dołującą. Wydaje mi się, że powinniśmy spoglądać przede wszystkim na siebie - ocenił kierownik Ekantor.pl Falubazu.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)Kto, Twoim zdaniem, jest faworytem derbowego pojedynku w Zielonej Górze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL