Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Get Well - Włókniarz WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Get Well - Włókniarz

Jack Holder jechał z usterką. Tuner ją usunął. Będzie szybszy?

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W debiucie Jack Holder zdobył 13 punktów i 3 bonusy, ale w drugim meczu już tylko 5+1. Po przeglądzie silnika u tunera okazało się, że na słabszy wynik wpływ miała awaria, której nie udało się wykryć w trakcie zawodów.

Jack Holder w meczu Get Well Toruń - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa (41:49) nie wypadł już tak dobrze jak w debiucie w Lesznie. Od połowy zawodów jego motocykl zaczął szwankować. Niestety, w trakcie meczu nie udało się ustalić, dlaczego moc jednostki napędowej spadła. Dopiero po tym, jak silnik obejrzał tuner Ryszard Kowalski okazało się, że guma mocująca gaźnik przegrzała się i pękła.

Taka usterka powoduje, że do gaźnika dostaje się lewe powietrze. Część działa sprawnie, o ile wlatuje do niej odpowiednio zmieszane paliwo i powietrze. W przypadku przegrzania i pęknięcia można być pewnym, że proporcje zostają zakłócone. Mieszanka, którą dostaje gaźnik nie jest idealna, więc moc spada.

Generalnie usterkę można było wykryć w trakcie zawodów. Gdyby któryś z mechaników Holdera poruszył gaźnikiem, to zauważyłby, że jest on lekko poluzowany. W takich sytuacjach wystarczy dobry klej i cała maszyneria znowu sprawnie działa. Inna sprawa, że trudno mówić o jakiejś winie Jacka, czy też jego teamu. Zawodnik czuł, że coś jest nie tak, ale zwyczajnie mógł nie wpaść na to, że chodzi o gaźnik. Zwłaszcza, że działał w warunkach meczowego stresu.

Oczywiście tuner usunął usterkę, więc jest szansa, że w najbliższym meczu z ROW-em Rybnik będzie szybszy. Warto dodać, że toruński klub szuka też rozwiązań sprzętowych dla Chrisa Holdera. Do meczu z Włókniarzem szykował się z pomocą tunera Petera Johnsa, ale to nic nie pomogło. Silniki były kiepskie i Chris musiał pożyczyć sprzęt od Adriana Miedzińskiego.

ZOBACZ WIDEO Artur Siódmiak wielkim fanem żużla (WIDEO)

Czy Jack Holder, po usunięciu usterki, zrobi dwucyfrowy wynik w Rybniku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

 • Greg- Zgłoś
  Zamiast rozkręcaj gaźnik Madsena to Pan Frątczak powinien zająć się gaźnikami swoich podopiecznych .
  • mark83 Zgłoś
   Jacka to zrozumie, ale brat? Ku..a. Sezon się kończy a ten dalej z tym Johnsem. Mistrz świata. W inny sprzęt nie zainwestuje, nie pokombinuje, gdzie już gorzej chyba być nie może.
   Czytaj całość
   Bezradny jak dziecko. Zawodnik Gp jedzie na sprzęcie Miedzińskiego. Brak słów. Sami w klubie to już powinni powiedzieć żeby z tymi zabawkami to już się nie pokazywał.
   • M70 Zgłoś
    4-2,4-2,5-1,4-2, 2-4. Pięć startów, 4 biegi wygrane. Jedyne biegi wygrane przez Toruń w meczu, wszystkie z udziałem Jacka. Punktowo może nie imponująco ale swoje zrobił. Większy zawód
    Czytaj całość
    to Chris, Walasek i beznadziejni juniorzy.
    Wszystkie komentarze (23)

    Komentarze (23)

    ×
     Wszystkie komentarze (23)
     PRZEJDŹ NA WP.PL