Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zoltan AdorjanNewspix / MIECZYSLAW SWIDERSKI / Zoltan Adorjan

Zoltan Adorjan i Sandor Tihanyi ponownie razem na torze

Przemysław Jany
Przemysław Jany
20 sierpnia w Debreczynie zostanie rozegrany tradycyjny turniej o Wielką Nagrodę. Na torze zobaczymy dwie legendy węgierskiego speedway'a, Zoltana Adorjana oraz Sandora Tihanyi'ego.

W 42. turnieju o Grand Prix Debreczyna ponownie na torze pojawią się dwie ikony węgierskiego żużla. Do rywalizacji przystąpią 56-letni Zoltan Adorjan oraz 54-letni Sandor Tihanyi. Pierwszy z nich dobrze został zapamiętany przez kibiców rzeszowskiej Stali, natomiast młodszy był solidnym zawodnikiem krakowskiej Wandy. Obaj mają za sobą także udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata. Zawodnicy z krainy tokaju w sezonie 1990 w Landshut (RFN) sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Świata Par. 50-latkowie należą również do multimedalistów zmagań krajowych. Obaj również w swojej karierze wielokrotnie stawali na wszystkich stopniach podium węgierskiego czempionatu.

Rok temu w zawodach tych triumfował Dawid Lampart, a drugi był Maciej Kuciapa. Na liście startowej zbliżającego się turnieju znajduje się jeszcze kilku innych węgierskich żużlowców. Na torze będzie można podziwiać Norberta Magosiego, Rolanda Benko, Rolanda Kovacsa czy aktualnego mistrza kraju Jozsefa Tabake. 

ZOBACZ WIDEO Maciej Polny: To się należy kibicom Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Zoltan Adorjan lub Sandor Tihanyi staną na podium zbliżającego się turnieju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • hmm Zgłoś
  a już myślałem , że to kolejne wzmocnienie w Rybniku :D
  • BeKaeS Zgłoś
   Tihanyi został też zapamiętany z występów w Grand Prix w 2002 roku odpadł w pierwszym biegu Eliminacyjnym przegrywając z G.Walaskiem i S.Ułamkiem lecz wygrał z C.Stonehewer (mam
   Czytaj całość
   gdzieś plakat z tego biegu był w czasopiśmie "Taśma w górę" ). Natomiast w 2003 roku nazywany już 40 letnim weteranem Tihanyi zdobył również dwa pkt turniejowe w pierwszym biegu przegrał z Andreasem Jonssonem, Romanem Povazhnym i Piotrem Protasiewiczem z którym trafił do eliminatora natomiast w eliminatorze jadąc ostatni zdobył punkt na defektującym dwa razy w tych zawodach Todd'zie Wiltshire'rze. sam za to przyjechał za plecami Mikaela Maxa i albo Izaka Santeja albo Petera Karlssona tu nie pamiętam... Ale to też były zawody w których do GP wróćił Mark Loram po kontuzji ręki a Lukas Dryml doznał kontuzji po której już nie wrócił na wcześniej prezentowany poziom. Było to też zawody w których notowaliśmy rekordową ilość kontuzji. Nie obecni byli wtedy także Bjarne Pedersen, Lee Richardsson, Bohumil Brhel, Krzysztof Cegielski oraz rezerwowy Ronni Pedersen :P tak oto skrócić można przynajmniej tą początkową fazę zawodów z których uczestniczył Tihanyi. Komentatorzy w TV dziwili się dlaczego w zawodach jadą Tihanyi i Stojs a nie kolejni rezerwowi cyklu czyli Dados i Huszcza ale Dados wtedy nie odbierał telefonów od nikogo a Huszcza był już poza stawką rezerwowych turnieju.
   • necro butcher Zgłoś
    Wylew gimnazjalnego gryzipiórstwa sięga zenitu... Tihanyi w barwach krakowskiej Wandy ujechał może 60% tego co w barwach Stali Rzeszów... i 70% tego co w barwach KKŻ-u Krosno. Przy
    Czytaj całość
    okazji, startował też w Gdańsku i Warszawie. Ciężko jest być rzetelnym?
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL