WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Tobias Kroner

Kolejny Niemiec zakończy karierę. Startował w czterech polskich klubach

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Tobias Kroner postanowił, że tegoroczny sezon będzie jego ostatnim. Niemiec oficjalnie karierę zakończy 21 października w Dohren, ale wcześniej będzie m.in. rezerwowym podczas Grand Prix w Teterow.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Tobias Kroner przez ostatnie lata łączył starty na żużlu z pracą zawodową. Był m.in. dyrektorem finansowym banku. Teraz będzie miał okazję zarządzać nowym oddziałem firmy jednego ze swoich sponsorów. Dlatego postanowił zakończyć sportową karierę.

32-latek był m.in. indywidualnym mistrzem Niemiec, kilka razy zdobył złoty medal Speedway Bundesligi. W 2010 roku wywalczył srebrny krążek mistrzostw Europy par. Ponadto startował w rozgrywkach ligowych w Wielkiej Brytanii, Polsce i Danii. 

W Polsce z pewnością mile wspominać go będą kibice w Gdańsku. Kroner startował w Wybrzeżu przez trzy lata (2008-2010). Swoją przygodę z polską ligą zaczął jednak w 2007 roku, gdy wystąpił w pięciu meczach Orła Łódź. Ponadto reprezentował klub z Ostrowa Wielkopolskiego (2011-2012), a jego ostatnią drużyną w Polsce była Speedway Wanda Kraków (2012-2013).

Przed Kronerem w tym roku jeszcze osiem imprez. W tym pełnienie funkcji rezerwowego podczas Grand Prix Niemiec w Teterow, które odbędzie się 9 września.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogodyna Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL