WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Maciej Janowski i Piotr Pawlicki

Szaleńcza szarża Zmarzlika, ale to Janowski wyglądał najlepiej (noty)

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
Oceniamy reprezentantów Polski po VII rundzie cyklu Speedway Grand Prix 2017 na torze w szwedzkiej Malilli. Zawody padły łupem Bartosza Zmarzlika, ale na pochwałę zasługuje także Maciej Janowski.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Noty Polaków:

Bartosz Zmarzlik 5. Zwyciężył w Malilli w niesamowitym stylu. Nad finałową akcją Zmarzlika można rozpływać się godzinami. Ta szarża nie może jednak przysłonić całości zawodów. Gorzowianin wcale nie był taki szybki. Wygrał tylko dwa wyścigi w fazie zasadniczej, a początkowo bardzo słabo wychodził spod taśmy. Zasłużył co najwyżej na "5-tkę". W Grand Prix wszystkie biegi liczą się bowiem jednakowo. Kolejność w finale to tak naprawdę sprawa drugorzędna.

Maciej Janowski 5. Genialny. Mistrz rozgrywania pierwszego łuku. Nawet po słabszym starcie, udanie przedzierał się przez zasieki rywali. Szkoda tylko spalonego sprzęgła w pierwszym starcie. W finale został nieco przyblokowany przez Zmarzlika i stracił szansę na zwycięstwo. Wyglądał najlepiej z Polaków. Nowy, samodzielny lider cyklu Grand Prix!

Piotr Pawlicki 2. Miejsce lepsze niż jazda. W końcu uśmiechnęło się do niego szczęście, bo awansować do półfinałów z 6 punktami na koncie, to rzadka sztuka. 2 "oczka" dostał zresztą za darmo na kontrowersyjnych wykluczeniach Smolinskiego i Zagara. W biegu siódmym ładnie przyciął do krawężnika i pognał po zwycięstwo. Ale to było wszystko.

Patryk Dudek 2. Tu również będziemy surowi. Dudek to przecież zawodnik miejscowej Dackarny. Tymczasem Polak wręcz gubił się na torze! Stracił na dystansie jakieś 5 punktów. Masa błędów z trzeciej i czwartej serii startów zadecydowała o odpadnięciu już po fazie zasadniczej. Szaleństwo w 18. gonitwie w niczym już nie pomogło.

Ranking polskich zawodników:

KrskoW-waDyneburgPragaHorsensCardiffMalillaŚrednia not
1. Maciej Janowski35536654,71
2. Patryk Dudek54655424,43
3. Bartosz Zmarzlik34343654,00
4. Piotr Pawlicki33632122,86
5. Przemysław Pawlicki-2-----2,00
  

Skala ocen:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody
Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy zgadzasz się z wystawionymi notami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (53):

    Pokaż więcej komentarzy (50)