WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Na zdjęciu: Rune Holta

Niedzielne mecze oczami Mariana Maślanki (typy)

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
W niedzielę odbędą się cztery mecze w ramach 13. kolejki PGE Ekstraligi. Zdaniem Mariana Maślanki w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej w Częstochowie Włókniarz zanotuje kolejne zwycięstwo. A jak ekspert typuje inne mecze?

Niedzielne mecze typuje Marian Maślanka, były prezes Włókniarza Częstochowa i ekspert WP SportoweFakty.

***

PGE Ekstraliga

Na pierwszy ogień w niedzielę będziemy mieli niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w Rybniku. Emocji na pewno nie zabraknie. No cóż, moje typowanie wyraźnego zwycięstwa gospodarzy wynika może bardziej z wiary niż oceny umiejętności. Naprawdę trudno przewidzieć jak te zespoły zaprezentują się na torze. Jeśli żużlowcy ROW-u pojadą na swoim najwyższym poziomie, spodziewam się ich zdecydowanego triumfu.

Do Częstochowy przyjeżdża najmocniejszy zespół PGE Ekstraligi. W związku z tym walka będzie do samego końca. Niezwykle trudno wytypować tutaj zwycięzcę. Czy Włókniarzowi znowu uda się wygrać? To ich ostatni mecz u siebie. Mogą pokusić się o niespodziankę.

Jeszcze więcej emocji może być w Grudziądzu. Goście mają bardzo poważny problem. Kontuzji nabawił się Dominik Kubera i jeśli nie pojedzie, to będzie naprawdę duże osłabienie dla Fogo Unii. Tym samym szanse gospodarzy wzrastają i mogą okazać się lepsi.

Derby to zawsze coś specjalnego i dobrze, że tak jest. Takie spotkania, jak to niedzielne w Zielonej Górze, zawsze mocno elektryzują całe środowisko żużlowe. Po GP w Malilli należałoby stwierdzić, że przewaga jest po stronie gorzowian. Dudek i Doyle nie popisali się, jednak przy Wrocławskiej będą zupełnie inne zawody i gospodarze mocno się postawią. W tej sytuacji stawiam na remis.

Moje typy:

ROW Rybnik - Get Well Toruń 54:36
Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa - Betard Sparta Wrocław 46:44
MRGARDEN GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno 47:43
Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Cash Broker Stal Gorzów 45:45

[b]ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody

[/b]

Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy zgadzasz się z typami Mariana Maślanki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)