Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od prawej: Krzysztof Kasprzak, Jason Doyle, Martin VaculikWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Od prawej: Krzysztof Kasprzak, Jason Doyle, Martin Vaculik.

Stanisław Chomski: Nie miałbym nic przeciwko finałowi z Falubazem

Ewelina Bielawska
Ewelina Bielawska
Remisem zakończył się niedzielny mecz Falubazu ze Stalą Gorzów (45:45). - Te pojedynki są niesamowite. Kto wie, być może spotkamy się ponownie w finale - przyznał trener Chomski.

- Wydawało nam się, że jesteśmy blisko zwycięstwa - mówił Stanisław Chomski, trener Cash Broker Stali Gorzów, po derbach z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. - Jednak w czternastym biegu Jarek Hampel pojechał perfekcyjnie i wyhamował Iversena. Dudek zaś próbował walczyć po małej, by ostatecznie atakując po szerokiej objechać moich zawodników. W ostatnim wyścigu Bartek Zmarzlik jechał z korzystnego pola i nie zmarnował szansy. Martin Vaculik był jednak trochę za wolny, czego efektem jest drugi remis derbowy w tym sezonie - powiedział Chomski.

Szkoleniowiec pochwalił atmosferę, jaka panowała w jego drużynie podczas niedzielnych derbów. - W moim zespole była dobra komunikacja. Jeden zawodnik drugiemu podpowiadał i dzielił się uwagami odnośnie ustawień, co się bardzo przydawało. Być może mogliśmy odważniej podejść z niektórymi rozwiązaniami. Ekipa z Zielonej Góry nie zwykła jednak u siebie ponosić porażek. Po pierwszych biegach tego spotkania przegrywaliśmy już sześcioma punktami. Każdy mały błąd kosztował nas utratą pozycji, a o wszystkim decydowały niuanse. Gdyby nie błędy popełnione w pierwszej fazie zawodów, to być może byłoby inaczej. Jednak to tylko gdybanie. Bieg czternasty zadecydował o wyniku tego meczu. Trzeba więc brać to co jest. Wszystko rozstrzygnie się w fazie play-off - przyznał.

Na pomeczowej konferencji trener Cieślak przyznał, że chciałby spotkać się ze Stalą Gorzów w fazie finałowej. - Byłoby to święto ziemi lubuskiej. Nie miałbym nic przeciwko temu, bo złoty medal zostałby w naszym regionie. Niektórzy kibice zapewne byliby rozczarowani, ale my lubimy takie wyzwania. Dodają one kolorytu i smaczku - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca kierownika startu (WIDEO)

Czy drużyna Stali Gorzów spotka się w fazie finałowej z zielonogórskim Falubazem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

 • yes Zgłoś
  Słowa przypisane w tytule Chomskiemu, w treści wypowiedział chyba Cieślak: Nie miałbym nic przeciwko temu, bo złoty medal zostałby w naszym regionie."Nie miałbym" jest użyte w
  Czytaj całość
  trybie przypuszczającym - chodzi nie o region ze złotem, lecz raczej o to, że takiego meczu może nie być.
  • EstadioOlimpico Zgłoś
   Final to wy bedziecie mieli z falupsem ale o brazowy medal :)
   • kiks Zgłoś
    Realnie oceniając, Falubaz raczej dostanie manto od Wrocławia, gdyż Sparta ma wartościowszą formację juniorską. Dudi i Doyle są już tak niepewni punktowo jak Janowski. Druga linia
    Czytaj całość
    wydaje się nieco na korzyść Sparty. A Stal? Oni mogą ponownie zostać mistrzami kraju. Mają obecnie chyba największe na to szanse.
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL