WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Stadion Falubazu w meczu derbowym ze Stalą

Zamkną stadion Falubazu za race? Jest pismo komendanta policji

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Falubaz cieszył się z frekwencji na derbach ze Stalą (45:45), które obejrzało 15000 widzów. Za chwilę może się jednak okazać, że klub, za tę chwilę szczęścia, słono zapłaci. Wszystko przez race odpalone przez kibiców.

Komendant lubuskiej policji już napisał do PZM i Ekstraligi Żużlowej pismo w sprawie fajerwerków w trakcie derbowego spotkania Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Cash Broker Stal Gorzów. O sprawie została poinformowana także Komenda Główna Policji. To się może źle skończyć dla zielonogórskiego klubu.

Komendant podniósł problem, a ostateczna decyzja będzie należała do wojewody, ewentualnie do Komisji Orzekającej Ligi. Falubazowi grozi nawet czasowe zamknięcie stadionu. Gdyby tak się stało, to półfinałowe spotkanie (a może także to następne - finał lub o brąz) zielonogórzanie pojadą przy pustych trybunach.

Przypomnijmy, że swego czasu kłopoty przez race miał Get Well Toruń. W trakcie meczu z Falubazem, zielonogórscy kibice zrobili efektowny pokaz, po którym wojewoda zamknął sektor gości na Motoarenie. W klubie odetchnęli z ulgą, bo mogło być zdecydowanie gorzej.

Jakie sankcje dotkną Falubaz? Przekonamy się niebawem. Ewentualne restrykcje stadionowe byłyby dla zielonogórzan dużym problemem. W najlepszym razie skończy się finansową grzywną nałożoną przez KOL. W ciemno można założyć, że z dwojga złego Falubaz wolałby zapłacić karę.

ZOBACZ WIDEO Stadion Orła Łódź robi wrażenie. Zobacz na jakim jest etapieKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy stadion Falubazu powinien być zamknięty za popis pirotechniczny zielonogórskich kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (99):

    Pokaż więcej komentarzy (96)
    PRZEJDŹ NA WP.PL