Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wiktor LisWP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Wiktor Lis

Piotr Baron liczy na powrót Wiktora Lisa. Junior przydałby się Fogo Unii

Dawid Borek
Dawid Borek
Choć Wiktor Lis w czerwcu przerwał swoją żużlową karierę, to po kontuzji Dominika Kubery i problemach kadrowych Fogo Unii Leszno, 18-latek został awaryjnie ściągnięty na mecz Byków w Grudziądzu. - Chciałbym, by wrócił do ścigania - mówi Piotr Baron.

Po tym, jak zdiagnozowano kontuzję u Dominika Kubery, Fogo Unia Leszno została z tylko dwoma młodzieżowcami potwierdzonymi do startów w PGE Ekstralidze - Bartoszem Smektałą oraz Wiktorem Lisem, który w połowie czerwca zrezygnował z uprawiania żużla.

Przy problemach kadrowych Fogo Unii Leszno, drugi ze wspomnianych zawodników awaryjnie został ściągnięty na mecz Byków do Grudziądza. Lis zaprezentował się w trzech wyścigach spotkania z MRGARDEN GKM-em, kończąc występ z zerowym dorobkiem punktowym.

- Dziękujemy Wiktorowi, że pomógł nam w potrzebie. Wywiązał się z ustnej umowy, którą zawarliśmy, kiedy zakończył treningi. Szczerze mówiąc, bardzo chciałbym, aby wrócił do ścigania. Taki zawodnik niezwykle by nam się przydał. To były naprawdę fajne zawody w jego wykonaniu. Udowodnił, że ma przeogromny talent i szkoda żeby go nie wykorzystał - powiedział w rozmowie ze sport.elka.pl Piotr Baron.

W podobnym tonie o postawie młodzieżowca mówi trener Roman Jankowski. - Wiktor pojechał fajnie i pokazał się z dobrej strony. Szkoda, że jego przerwa była taka długa. Oczywiście czekam na to, aby wrócił znów do ścigania - skomentował.

ZOBACZ WIDEO Kulisy pracy kierownika drużyny w PGE Ekstralidze

Czy Wiktor Lis powinien wrócić do regularnego ścigania na żużlu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • głos z Rzeszowa 61 Zgłoś
  TORUŃ może podziękować władzom ligi za kolejkę 20.08.2017 1. Martin Smolinski (Niemcy)2. Peter Kildemand (Dania)3. Adrian Miedziński (Polska)4. Kai Huckenbeck (Niemcy)5. Patryk
  Czytaj całość
  Dudek (Polska)6. Vaclav Milik (Czechy)7. Przemysław Pawlicki (Polska)8. Artiom Łaguta (Rosja) - dzika karta9. Leon Madsen (Dania)10. Matej Zagar (Słowenia)11. Martin Vaculik (Słowacja)12. Max Fricke (Australia)13. Craig Cook (Wielka Brytania)14. Mateusz Szczepaniak (Polska)15. Michael Jepsen Jensen - dzika karta16. Piotr Pawlicki (Polska)17. Roman Lachbaum (Rosja)18. Gleb Czugunow (Rosja)To jest tylko lista startowa a wiadomo , że 2 juz nie pojedzie a z tego zestawu połowa ma jechać w lidze , choć nie wyobrażam sobie jak ca 2500 p przejechać w 24 godziny [ plus 3-4 różnica ] czasu i jechać ligę o 16,30 czy nawet o 19 .
  • Anty ZBoWiD Zgłoś
   To Ukrainiec nie dostał naszej licencji "Ż" w pakiecie z paszportem?:DDDD Skandal:D Może mu na szybko plamisty Romek egzamin do soboty na smoku zorganizuje?:DDDD
   • -stanley- Zgłoś
    Można by tu przytoczyć pewne powiedzenie. "Szewc bez butów chodzi". Tak się zastanawiam. Kto ewentualnie pojedzie za Pawlickiego.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL