WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Od lewej Robert Wardzała, Leszek Demski, Michał Łopaciński

Właściciel Get Well ma wątpliwości. Szef sędziów odpowiada (ranking)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Nie milkną echa ostrego ataku Fredrika Lindgrena na Pawła Przedpełskiego, po którym ten ostatni zakończył swój udział w spotkaniu ROW – Get Well (49:41). Sędzia dał Szwedowi żółtą kartkę. Właściciel Get Well domaga się czerwonej.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Przemysław Termiński już w trakcie meczu ROW Rybnik - Get Well Toruń pisał na Facebooku, że Fredrik Lindgren powinien był dostać czerwoną kartkę za atak na Pawła Przedpełskiego. We wtorek właściciel Get Well podał na swoim profilu post ze zbitką dwóch wypowiedzi szefa sędziów Leszka Demskiego.

Z jednej strony czytamy, że "faul na Przedpełskim nie ustawił meczu", a z drugiej, że "czerwona kartka dla Lindgrena mogłaby ustawić mecz". Cytaty są opatrzone pytaniem - szukam sędziowskiej logiki.

- Bardziej chodziło mi o to, że czerwona kartka mogłaby ustawić rozgrywki, bo przecież Lindgren nie jechałby także w ostatniej kolejce - komentuje wywołany do tablicy Demski. - Poza tym oglądałem kilka razy sporną sytuację i muszę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że żółta kartka była właściwym rozwiązaniem. W ataku Szweda nie było perfidii. Lindgrena w pewnym momencie nawet pociągnęło. Arbiter zachował się dobrze - kwituje szef sędziów.

My ostatecznie oceniamy występ Pawła Słupskiego w Rybniku na 5. Podobnie, jak pracę Remigiusza Substyka w spotkaniu Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Cash Broker Stal Gorzów (45:45).

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1Krzysztof Meyze55,80
2Ryszard Bryła85,38
3Paweł Słupski105,20
4-6Wojciech Grodzki75,00
4-6Artur Kuśmierz75,00
4-6Piotr Lis25,00
7Remigiusz Substyk84,88
8Tomasz Proszowski33,67


UWAGA: ranking nie uwzględnia jeszcze ocen dla sędziów (Grodzki, Lis) za mecze nietelewizyjne z 13. rundy

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca kierownika startuCzy wyjaśnienia szefa sędziów są dla Ciebie satysfakcjonujące?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (47):

    Pokaż więcej komentarzy (44)
    PRZEJDŹ NA WP.PL