Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Mrozek (po lewej) i Piotr Żyto WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Krzysztof Mrozek (po lewej) i Piotr Żyto

Sceptyczne podejście byłego menedżera. "Niech zrobią taki wynik jak my przed rokiem"

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Jeśli dokładnie przeanalizować niedzielną potyczkę Fogo Unii i ROW niczego nie można być pewnym. - Woryna w życiowej formie plus kilku zawodników znających ten tor. Leszno z kolei w dołku a Pawlicki z kontuzją. Może być różnie - wylicza Piotr Żyto.

Nadal nie rozwiązała się sprawa Grigorija Łaguty a co za tym idzie ROW Rybnik na ten moment nie jest zagrożony bezpośrednim spadkiem. - Ja tej sprawy nie będę komentował - uciął krótko były menedżer ROW Piotr Żyto. Niemniej jednak punkty rybniczanom są potrzebne i do Leszna pojadą po wygraną. - Niech zrobią taki wynik jak my przed rokiem to będzie dobrze - sceptycznie ocenił nasz rozmówca. Jednak były menedżer zespołu widzi cień szansy dla szóstego obecnie zespołu w tabeli PGE Ekstraligi.

- Przede wszystkim Kacper Woryna jest w życiowej formie. W takiej dyspozycji nie robi mu różnicy czy pojedzie w Lesznie czy u siebie w Rybniku. Powinien być liderem zespołu a z pozycji juniorskiej wiadomo, że można nim fajnie rotować - zauważa Piotr Żyto. Uwagę szkoleniowca zwraca też "leszczyński zaciąg" w barwach ROW. - Tobiasz Musielak na pewno będzie chciał się pokazać przed swoją publicznością z jak najlepszej strony. Ostatni mecz miał niezły i sądzę, że i tym razem napsuje sporo krwi rywalom. Mało tego jest jeszcze Damian Baliński, który w Lesznie zawsze jakieś punkty przywiezie - wylicza atuty gości nasz rozmówca. Do wyżej wymienionych trzeba też dodać Brady Kurtza, który świetnie zadebiutował w PGE Ekstralidze, ale właśnie w Lesznie nastąpi weryfikacja jego umiejętności. Trudno więc ocenić w tej chwili na co go stać.

Leszczynianie z kolei walczą o jak najlepszą pozycję wyjściową na fazę Play-Off. Patrząc na układ w tabeli Fogo Unia trafi w półfinale na Betard Spartę Wrocław, która im - delikatnie mówiąc - nie leży w ostatnich latach. Gdyby jednak punkty zostały odjęte ROW za sprawę Łaguty wtedy Leszno najpewniej trafi na Cash Broker Stal Gorzów. - Leszczynianie są ostatnio w dołku co pokazują ich wyniki. Do tego trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Piotr Pawlicki ma kontuzję. Wiem, że on ma jechać jutro w GP Challange, ale nie do końca jestem pewny czy powinien to robić - zastanawia się Żyto. Trudno się z nim nie zgodzić. Wśród leszczyńskich fanów już chodzi plotka, że jeden drobny upadek w sobotę i kapitan Fogo Unii nie pojedzie w niedzielę. Jeśli tak by się stało to ROW będzie miał ogromną szansę na korzystny wynik w niedzielnej potyczce.

ZOBACZ WIDEO Kulisy pracy kierownika drużyny w PGE EkstralidzeTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy byli zawodnicy Fogo Unii poprowadzą ROW do wygranej w Lesznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL