Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin SmolinskiWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Martin Smolinski

Ostrovia - Motor: Gospodarze bez wyraźnego lidera. Pechowiec Smolinski (noty)

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. pokonała Speed Car Motor Lublin (46:44) w pierwszym meczu półfinału 2. Ligi Żużlowej. W zespole gospodarzy zabrakło lidera, natomiast pechowcem meczu został Martin Smolinski.

Noty dla zawodników TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.:

Adam Ellis 3+. Niemal cała drużyna Ostrovii jechała w niedzielę w kratkę. Brytyjczyk na przemian wygrywał i przyjeżdżał ostatni. Jako jedyny przegrał z Emilem Peroniem. Jeśli do składu wróci Sam Masters, powinien zastąpić właśnie Ellisa.

Łukasz Sówka 4. Brakło z jego strony zadziorności. W jednym z wyścigów był bardzo bliski wyprzedzenia Daniela Jeleniewskiego, ale zabrakło kropki nad "i". W swoim czwartym starcie miał dużo szczęścia, bo na ostatnich metrach defekt zanotował jadący przed nim Smolinski.

Kamil Brzozowski 5-. Przebudził się w najważniejszym momencie. Ostrovia przegrała tylko jeden wyścig z jego udziałem. W pierwszym biegu nominowanym przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Patryk Dolny 3. Podobnie jak Ellis, na przemian punktował i przyjeżdżał ostatni. W swoim czwartym wyścigu popełnił prosty błąd, przez co stracił trzecią pozycję na rzecz Oskara Bobera. Z drugiej strony pozbawiło to lublinian możliwości skorzystania z rezerwy taktycznej.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca kierownika startu

Kenneth Hansen 4. Zawiódł w momencie, gdy losy spotkania były już rozstrzygnięte. Mimo to zabrakło jego punktów w ostatnim biegu, kiedy Ostrovia miała szansę przynajmniej na utrzymanie przewagi. Spisał się jednak lepiej niż Ellis i powinien być spokojny o miejsce w składzie na rewanż.

Maksymilian Bogdanowicz 2. Nie był zadowolony ze swojego występu i, niestety dla drużyny, słusznie. Junior Ostrovii miewał już lepsze występy. Jedynym zawodnikiem, którego zdołał pokonać był Emil Peroń.

Kamil Nowacki 4. Startował w niedzielnym meczu na silniku Kamila Brzozowskiego i przyniosło to efekt w postaci solidnej zdobyczy. Na półmetku był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Dysponował ponadto kapitalnymi startami.

Noty dla zawodników Speed Car Motoru Lublin:

Bjarne Pedersen 5-. Najskuteczniejszy i najsolidniejszy zawodnik gości w niedzielnym meczu. Kiedy wygrywał, dojeżdżał do mety sporo przed rywalami. Delikatny minus za porażkę z Kamilem Nowackim.

Maciej Kuciapa 2+. Miał mocny początek, bo przez trzy okrążenia pierwszego biegu jechał na prowadzeniu. Z wyścigu na wyścig spisywał się jednak coraz słabiej, aż w końcu został zmieniony przez Oskara Bobera.

Martin Smolinski 4. Przez dwie doby praktycznie nie spał, miał za sobą ciężką podróż z Togliatti, a mimo to potrafił być na dystansie bardzo szybki. Świadczyć o tym może fakt, że jako jedyny zszedł poniżej 65 sekund. Warto jednak zaznaczyć, że jeździł na motocyklach Nickiego Pedersena. Jego defekty prawdopodobnie pozbawiły gości triumfu.

Paweł Miesiąc 2. To nie był jego dzień. Gdyby zaprezentował się tak, jak w poprzednim meczu w Ostrowie, Motor wyjechałby ze zwycięstwem. Ma o czym myśleć przed spotkaniem rewanżowym.

Daniel Jeleniewski 5. W pierwszym biegu nie trafił z ustawieniami, ale, jak sam przyznał, jeden wyścig można przegrać. Później był szybki na dystansie i ostrowski tor nie sprawiał mu żadnych problemów.

Emil Peroń 2. Dwójka za walkę w siódmym biegu, jaką stoczył z Adamem Ellisem. Dość niespodziewanie młodzieżowiec lubelskiej drużyny uporał się z Brytyjczykiem. W dwóch pozostałych wyścigach był jednak bezbarwny.

Oskar Bober 3+. Zaliczył piorunujący początek, dwukrotnie wygrywając z dużą przewagą. Później pogubił się z ustawieniami i jechał niemrawo. Jak na młodzieżowca pojechał jednak co najmniej dobrze. Na swoim torze z pewnością spisze się jeszcze lepiej.

Czy zgadzasz się z notami zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL