Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech GrodzkiWP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Wojciech Grodzki

W Toruniu zawodnicy nie mogli się pozbierać. Sędzia był dla nich za szybki (ranking)

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Dobre sędziowie w Toruniu i Wrocławiu. Wojciech Grodzki i Krzysztof Meyze prowadzili spotkania na wysokim poziomie, ale nie ustrzegli się błędów.

Obaj sędziowie dostają od nas za niedzielne mecze piątkę. Jednemu i drugiemu mamy jednak coś do zarzucenia. Jeśli chodzi o spotkanie Get Well Toruń - MRGARDEN GKM Grudziądz, to niedociągnięcia były przy startach. Wojciech Grodzki w minimum trzech wyścigach był zbyt szybki dla zawodników.

Taśma została zwolniona w takim tempie, że żużlowcy byli wyraźnie zdezorientowani refleksem arbitra i nie zdążyli się pozbierać. Jeśli sędzia obejrzy spokojnie powtórki, to pewnie dojdzie do podobnych wniosków. Grodzkiemu na pewno ktoś zwróci na to uwagę, bo takie są w tej chwili wytyczne w PGE Ekstralidze. Poza tym, kontrowersyjnych sytuacji na Motoarenie nie było.

Drugie ze spotkań telewizyjnych prowadził Krzysztof Meyze, do którego też trudno się przyczepić. Maksymalnej oceny sędzia jednak nie dostanie za sytuację z wyścigu numer dziesięć, kiedy w pierwszym łuku doszło do ostrej walki Vaclava Milika i Jasona Doyle`a. Na tor upadł Czech, a sędzia zarządził powtórkę w pełnym składzie. Meyze popełnił błąd.

Nie chodzi o to, że sędzia miał szukać na siłę winnego. Odpowiedzialność za przerwanie biegu Milika nie podlegała jednak dyskusji. Zawodnik Betard Sparta Wrocław z uniesionym przednim kołem jechał w kierunku Doyle`a i w niego uderzył. O dziwo Australijczyk utrzymał się bez problemu na motocyklu, a Czech zaliczył groźny upadek. To nie ma jednak znaczenia. Arbiter powinien był go wykluczyć.

ZOBACZ WIDEO Kulisy pracy kierownika drużyny w PGE Ekstralidze

Poza tym Meyze nie popełnił żadnego błędu. Niedzielny mecz prowadził bez zarzutu. Kolejny raz do jego pracy nie ma większych zastrzeżeń. 

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1Krzysztof Meyze65,67
2Ryszard Bryła85,38
3Piotr Lis35,33
4Paweł Słupski105,20
5-6Wojciech Grodzki95,00
5-6Artur Kuśmierz75,00
7Remigiusz Substyk84,88
8Tomasz Proszowski33,67


UWAGA: ranking nie uwzględnia jeszcze ocen dla sędziów (Bryła, Substyk) za mecze nietelewizyjne z 14. rundy

SKALA OCEN:

6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Milik zasłużył na wykluczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • AJ10 Zgłoś
  "[Milik] jechał w kierunku Doyle`a i w niego uderzył" - panie Galewski, proszę nie opowiadać o rzeczach, które nie miały miejsca. Pana wyobraźnia nie zna granic, ale czytelnicy wolą
  Czytaj całość
  prawdę od bajek.
  • bun Zgłoś
   Z tą absolutną winą Milika, to bym nie przesadzał. Jazda z uniesionym kołem to nie przewinienie.To Doyl bardziej zjeżdżał do środka niż Milik się wynosił, problem w tym że NC + nie
   Czytaj całość
   pokazywała zbytnio powtórek od tyłu
   • Erski Zgłoś
    Wielcy eksperci z syfów powtórki w telewizji oglądają zamiast wysłać kogoś na stadion ciekawe jakby jeden z drugim na wieżyczce sędziego zasiadł, cwaniaczki
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL