Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grigorij Łaguta WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Grigorij Łaguta

POLADA odrzuciła wniosek Grigorija Łaguty! To koniec ROW-u w PGE Ekstralidze?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Polska Agencja Antydopingowa POLADA odrzuciła wniosek złożony przez Grigorija Łagutę. To w zasadzie pozbawia ROW Rybnik szans na utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Grigorij Łaguta złożył wniosek TUE. Chodziło w nim o wyłączenie dla celów terapeutycznych, ze skutkiem wstecznym. - Decyzja została podjęta dziś, a jej bezpośrednim skutkiem jest powrót na drogę postępowania dyscyplinarnego - tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Michał Rynkowski, p. o dyrektora agencji antydopingowej.

Nie oznacza to jednak, że cała sprawa została zakończona i rybniczanom można odjąć pięć punktów w tabeli PGE Ekstraligi.

- Na razie mówimy tylko o rozpatrzeniu wniosku, który został złożony przez zawodnika, a nie o jego karaniu lub unieważnaniu wyników. Został już natomiast wyznaczony termin drugiej rozprawy - tłumaczy Rynkowski.

Wiemy, że kolejna rozprawa ma odbyć się 1 września. Czy można spodziewać się, że wtedy sprawa Łaguty definitywnie się zakończy? Jednoznacznej odpowiedzi POLADA na ten temat udzielić nie potrafi, natomiast Michał Rynkowski przekazał nam, że jest to w tej chwili bardzo prawdopodobny scenariusz.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużlaTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy POLADA podjęła właściwą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (192):

Wszystkie komentarze (192)

Komentarze (192)

×
    Wszystkie komentarze (192)
    PRZEJDŹ NA WP.PL