Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zawodnicy Stali Gorzów przed wyjazdem na torWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Zawodnicy Stali Gorzów przed wyjazdem na tor

Janowski musi uważać nie tylko na Doyle'a. Zmarzlik zacznie w sobotę walkę o medal?

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Bartosz Zmarzlik zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix. Nie jest jednak jeszcze za późno, by zaczął pogoń za medalami. W teorii, już w sobotę mógłby dogonić trzeciego w klasyfikacji Patryka Dudka.

Ścisk, jaki panuje w czołówce, jest ogromny. Po wygranej w Malilli Bartosz Zmarzlik zajmuje szóstą lokatę, ale różnice między poszczególnymi żużlowcami są minimalne. Gorzowianin może mieć apetyt, by powtórzyć sukces sprzed roku i ponownie znaleźć się na podium. Zwłaszcza, że strata do trzeciego w stawce Patryka Dudka wynosi dziesięć "oczek".

- Ja jestem przekonany, że Bartek zakończy ten sezon z medalem. Patrząc na formę, chyba żaden zawodnik nie jeździ teraz tak równo. Podejrzewam zresztą, że Zmarzlik będzie się teraz rozpędzać, a wiatru w żagle nabierze na dobre podczas sobotniego turnieju w Gorzowie - przekonuje nas były trener i zawodnik, Jan Krzystyniak.

Nieco więcej niż do podium, Zmarzlik traci do lidera cyklu - Macieja Janowskiego. Dystans ten wynosi osiemnaście "oczek". Do końca pozostało jednak jeszcze pięć turniejów. - Głównym rywalem Maćka jest teraz Jason Doyle, ale ja na jego miejscu nie byłbym wcale spokojny o to, że nie doścignie go jeszcze Bartek Zmarzlik. Rund, jakie zostały do końca, jest jeszcze sporo. Wiele zależy tak naprawdę od tego, jak ułoży się turniej w Gorzowie. Jeśli Zmarzlik będzie na swojej ziemi bezbłędny, to już w sobotę zmniejszy znacznie dystans do rywali - dodaje.

Zdaniem Krzystyniaka, 22-latek poradzi sobie w tym roku z presją oczekiwań. Jak podkreśla, jest jego faworytem do wygrania zbliżających się zawodów. - Obserwuję Bartka i widzę, jak przez ostatni rok się zmienił. Ten chłopak skończył niedawno jazdę w roli juniora, ale od tego czasu niesamowicie dojrzał. W poprzednich latach miał jeszcze problem z presją oczekiwań, zwłaszcza, gdy przychodziło mu ścigać się w Grand Prix w Gorzowie. Myślę, że teraz będzie trzymać nerwy na wodzy. Przeczuwam, że w sobotę wygra - kwituje Krzystyniak.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużlaKUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Bartosz Zmarzlik zakończy ten sezon Grand Prix z medalem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL