Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ROW Rybnik na obchodzie toruWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW Rybnik na obchodzie toru

Tobiasz Musielak: Ukarany powinien zostać Łaguta, a nie ROW

Dawid Borek
Dawid Borek
Tobiasz Musielak uważa, że ROW Rybnik nie powinien ponieść konsekwencji po dopingowej wpadce Grigorija Łaguty. Jego zdaniem, jedynym ukaranym podmiotem powinien zostać Rosjanin.

W minioną niedzielę ROW Rybnik przegrał wyjazdowe spotkanie z Fogo Unią Leszno 39:51 w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Starcie na stadionie im. Alfreda Smoczyka było wyjątkowe dla Tobiasza Musielaka, który przeszedł do rybnickiego klubu właśnie z macierzystej Unii, której barwy reprezentował przez ostatnie lata.

24-latek w pojedynku przeciwko byłem drużynie zdobył dziewięć punktów w sześciu gonitwach. - Byłem zaskoczony nawierzchnią, ale tor był świetnie przygotowany. Fajnie, że zostałem tak dobrze przywitany przez kibiców, za co jestem im bardzo wdzięczny. Brakowało mi tej atmosfery - przyznał Musielak w rozmowie z Radiem Elka.

Po porażce w Lesznie i widmie odjęcia ROW-owi pięciu punktów po dopingowej wpadce Grigorija Łaguty, sytuacja rybnickiego klubu nie jest kolorowa. Jeśli spełni się najgorszy dla ROW-u scenariusz, śląski zespół spadnie do Nice 1.LŻ. - Sytuacja jest zła, ale ja liczę na to, że to zawodnik zostanie ukarany, a nie klub. Chyba w każdym innym sporcie jest tak, że to sportowiec jest karany za swój czyn, a niekoniecznie jego zespół. Myślę, że tak to powinno wyglądać. Wszyscy staraliśmy się z całego serca, a tu nagle możemy mieć odjęte pięć punktów. Wiadomo, że rywale, a najbardziej Get Well Toruń, liczą na to, że punkty zostaną odjęte, ale ja uważam, że bardziej sprawiedliwie byłoby, gdyby oczka nie zostały nam odebrane - skomentował Tobiasz Musielak.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podzielasz zdanie Musielaka, że ROW nie powinien zostać ukarany za dopingową wpadkę Łaguty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (88):

 • zajcew T Zgłoś
  A czy ktos karze Row.???Tylko zabieraja punkty zdobyte przez Lagute.A weryfikacja wyniku to juz efekt zabranych punktow Laguty. Taka kolej rzeczy.
  • ikar Zgłoś
   Tofik nie kompromituj się. Trzeba spadek wziąć na klatę a nie płakać.
   • Patrykowski Zgłoś
    Zastanawiam się jak można pisać takie BZDURY??? Czy Musielak ma świadomość tego co pisze, czy nie zna podstawowych zasad na jakich opiera się sport i rywalizacja. Pisanie, że Toruń
    Czytaj całość
    powinien spaść jest wypaczaniem słowa sport. Kolego weś 6 kolegów, ja wezmę 6 kolegów i zróbmy drużynowe zawody. Kto wytrzyma pod wodą najdłużej na jednym wdechu. Zawodnik nr jeden zanurza się, a gdy skończy mu się powietrze wynurza się i wtedy zanurza się zawodnik nr. 2. Wygrywa drużyna którea będzie najdłużej pod wodą. Gdy będzie moja próba ja pod wodę zejdę z butlą tlenową i będę brał pod wodą kilka wdechów. Jak myślisz jaka drużuna wygra? Czy będzie to uczciwą sportowa rywalizacją? Będziemy karać mnie a czas mojej drużynie uznamy? Gdy kolejnym razem będziesz pisał swoje "mądrości" pomyśl chwilę, czy wynik drużyny w której jeden zawodnik oszukuje, stosuje doping mamy prawo w świecie sportowej rywalizacji uznać i mówić, że dana drużyna była lepsza?
    Wszystkie komentarze (88)

    Komentarze (88)

    ×
     Wszystkie komentarze (88)
     PRZEJDŹ NA WP.PL