Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Patryk Rolnicki

Patryk Rolnicki albo się pozbiera, albo będzie kopać ziemniaki

Sabina Susułowska
Sabina Susułowska
Jak dotąd wiódł prym w młodzieżowych wyścigach Nice 1 Ligi Żużlowej. W pierwszym meczu w fazie play-off w Łodzi zawiódł. Patryk Rolnicki musi wrócić do formy albo inaczej, jak sam mówi, pozostanie mu kopanie ziemniaków.

W minioną niedzielę Grupa Azoty Unia Tarnów zremisowała na wyjeździe z drużyną Orła Łódź. Raczej innego wyniku spodziewali się kibice i szkoleniowcy Jaskółek. Zdecydowanie zabrakło w tym spotkaniu punktów młodzieżowców z Tarnowa.

To, że Michał Nowiński nie jest wzmocnieniem drużyny, jest jasne od początku sezonu. Jednak na łódzkim torze rozczarował także Patryk Rolnicki, który w pierwszym biegu zanotował upadek, później defekt i zakończył spotkanie z dorobkiem jednego punktu.

- Na prostej zrównałem się z Michałem Piosickim i on jakoś dziwnie zamknął gaz, zaczął się na mnie zakładać. Musiałem wjechać, przyciąć krawężnik i mnie złapało. Puściłem motocykl żeby nie wjechać w Michała - opisuje sytuację ze swojego pierwszego wyścigu.

 - Generalnie jest do du*y, bo za dużo mam tych upadków. A jak już w pierwszym biegu, to później wiadomo, jaka jazda jest po takim dzwonie. Nie wiedziałem jak jechać. Czy szeroko, ale tam były hopki, czy wjechać w krawężnik, gdzie były koleiny - tłumaczył zawodnik po zawodach.

Młodzieżowiec nie był zadowolony ze swojego występu, ale nie załamuje się kiedy myśli o rewanżu, który odbędzie się 3 września w Jaskółczym Gnieździe.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru

- Po takim meczu nie zasługuję na tytuł najlepszego juniora Nice 1 LŻ. To był najgorszy mecz w tym roku i mam nadzieję, że już taki się nie przytrafi. Musi wrócić stary Patryk, bo inaczej to nie pozostaje mi nic innego, jak iść kopać ziemniaki. Tak naprawdę w Tarnowie jedziemy od nowa całe zawody, ale jedziemy u siebie i będziemy mieli łatwiej. Nie będziemy musieli walczyć z torem, bo u siebie jesteśmy dopasowani - zakończył Rolnicki.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy w meczu rewanżowym Patryk Rolnicki będzie mocnym punktem drużyny Unii Tarnów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL