Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Władysław Gollob mówił o niedobitkach. Młodzieżowiec odpowiada

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
- Nie czuję się niedobitkiem - powiedział Tomasz Orwat, 18-letni junior Polonii. To odpowiedź samego zawodnika na słowa Władysława Golloba, jakoby Orwat i Sitarek pozostawali "niedobitkami" po latach szkolenia w Bydgoskim Towarzystwie Żużlowym.

Polonia Bydgoszcz z hukiem spadła do 2. Ligi Żużlowej. Ekipa znad Brdy przez cały sezon zdołała wygrać tylko jedno spotkanie. Piętą achillesową zespołu była postawa młodzieżowców. Prezes Władysław Gollob stwierdził w lipcu, że po prostu nie ma juniorów. - To są niedobitki po latach szkolenia w Bydgoskim Towarzystwie Żużlowym. Poza młodziutkim Jagłą, nie mamy materiału zawodniczego - stwierdził.

Władysław Gollob miał na myśli Tomasza Orwata i Patryka Sitarka, bo innych "wychowanków" BTŻ-u w klubie już nie ma. - Ale ja nie czuję się jako niedobitek - mówi nam 18-letni Orwat. - Pewnie gdybym trochę później zaczął jeździć na żużlu, to byłbym wychowankiem pana Golloba. Polonia jest moim klubem i chcę się dla niej ścigać - dodał młody żużlowiec.

Drzwi Orwata do Polonii na pewno nie są zamknięte. Póki co nie wiadomo jednak jak potoczą się losy samego zawodnika, ale ten gwarantuje chęć dalszych startów w Bydgoszczy. - To wszystko zależy od prezesa. Ja mam kontrakt do 21. roku życia i jeśli ktoś chciałby mnie kupić, to musiałby zapłacić panu prezesowi - zaznaczył Orwat.

Przypomnijmy, że wychowanek Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego wykręcił w tym sezonie Nice 1.LŻ średnią biegową 0,533, będąc najlepszym juniorem Polonii. - Szkoda, że pierwszą część sezonu zmagałem się z kontuzją, bo może byłoby drużynie łatwiej. Kilka punktów pewnie bym zdobył. Miejmy nadzieję, że przyszły sezon będzie takim rokiem na otrzęsienie się z sytuacji i za parę lat wrócimy tam, gdzie nasze miejsce - zakończył bydgoszczanin.

ZOBACZ WIDEO Artur Siódmiak wielkim fanem żużla (WIDEO)

Czy Władysław Gollob powinien zostawić w klubie Tomasza Orwata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • 91dymek91 Zgłoś
  Stanisław Melnyczuk myśle że taki zawodnik w Polonii by się przydał na 2 lige
  • bodzio 1 Zgłoś
   Widać ze Golloby sami piszą pozytywy o sobie na swój temat
   • gryfik Zgłoś
    Masz racje nie wolno wszystkich wrzucac do jednego wora dlatego Ciebie w moich ocenach tam nie ma. Gdyby wszystkie wypowiedzi były tak obiektywne i wyważone jak Twoje nie mielibyśmy tu
    Czytaj całość
    judaszy i hejterów o których wspomniałem ostatnio. Oni wszyscy potrafią tylko krytykować i opluwać Golloba nie zauważając tego że to On podjął się misji wyciągania klubu utopionego w bagnie po same uszy. Czy na prawdę sa aż tak tępi , żeby myśleć , że ten człowiek wziął to z chęci zysku ? W wieku 80 lat ??? ŻAŁOSNE ... Wziął to bo jest przede wszystkim Bydgoszczaninem i nie mógł patrzeć na agonię tego zasłużonego Klubu. Pewnie że względy rodzinne też miały swój udział w Jego decyzji , ale czy można mieć mu za złe , że perspektywicznie myśląc , widział tam Tomasza w roli przyszłego Prezesa ( na długo przed kontuzją , zaznaczam ) , Jacka w roli trenera czy to pierwszego zespołu , czy to młodzieży czy nawet adeptów , czy można mieć mu również za złe , że chciał i chce , żeby wnuk rozwijał sie pod Jego doświadczonym okiem i okiem doświadczonych synów ??? Od czasu kiedy przejął klub nie zrobił złotówki długu , dług natomiast kurczy się za sprawą przelewanych z kasy miejskiej dotacji a śmieszni hejterzy :) zarzucają mu , że to nie on spłaca a miasto , i tutaj ręce opadają bo Pan Władysław Gollob przejmując klub został jego Prezesem a nie Sponsorem. I to by było na tyle. Ktoś mi może zarzucić że jestem ślepo zapatrzony w Gollobów i tu odpowiadam , że to nie prawda ! Proszę jedynie o tolerancję względem nich a więc w kolejności : najpierw spłata długów , po spłacie mijaja 3-4 lata i wtedy ich oceniajmy , jeśli w tym czasie nie będzie zadawalających wyników , osobiście podstawię taczkę pod bramę , żeby ich wywiezć ! Ale jestem głęboko przekonany , że w tym czasie Polonia będzie już na podium DMP ...
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL