Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Przedpełski ucieka Damianowi BalińskiemuWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Paweł Przedpełski ucieka Damianowi Balińskiemu

Przemysław Sierakowski: Właścicielowi Get Well należy się czerwona kartka. ROW niesłusznie biją po plecach (rozmowa)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
KOL zawiesiła trenera i toromistrza ROW-u Rybnik na 9 miesięcy. Z drugiej strony właściciel Get Well ma zapłacić tylko 2 tysiące za skandaliczny wpis na Facebooku. - Jak chcesz walnąć w plecy, kij się zawsze znajdzie - mówi Przemysław Sierakowski.

Dariusz Ostafiński, WP SportoweFakty: Jak ocenić kary 9-miesięcznego zawieszenia trenera i toromistrza ROW-u za nie wykonywanie poleceń komisarza i sędziego?

Przemysław Sierakowski, były prezes GKM Grudziądz: Jeśli w lidze jest choć jeden trener, który wykonuje polecenia komisarza i sędziego to powinien dostać laurkę.

Nie ma takiego?

Nie ma i nawet trener kadry Marek Cieślak się do tego nie stosuje. Pamiętam taki mecz w Zielonej Górze, gdzie Piotr Protasiewicz syknął do kamery "czy on nas chce kur…pozabijać".

ZOBACZ WIDEO: PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużla (WIDEO)

To skąd te kary dla ROW-u?

Jak chcesz walnąć w plecy, to kij się zawsze znajdzie. Wszelkie historie związane z torem są nieobiektywne. Wiele zależy od tego, jak się co zinterpretuje. Tak to sobie jednak hula

A za co walą Rybnik w plecy?

Nie chcę się za bardzo w to wgłębiać, bo nie znam relacji prezesa ROW-u Krzysztofa Mrozka z całą świtą. Generalnie uważam go za faceta, który wie, co robi i ma efekty. Nie przypominam sobie, żeby kiedyś zrobił na torze kartoflisko. Zawodników też umie prowadzić. Patrz Max Fricke, a ostatnio Brady Kurtz.

Mrozek jest jednak ostatnio wrogiem publicznym numer jeden, bo podejrzewają go o opóźnianie postępowania dyscyplinarnego w sprawie Łaguty. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Orzekającej Ligi stanęła nawet sprawa jego wypowiedzi na temat Pawła Przedpełskiego. Chodziło o to, że zawodnik poruszał się w przerwach między biegami o kulach.

Szkoda, że nie dyskutowali o samych kulach. Jakiś doktor się podpisał i może to należało zbadać. A wracając do Mrozka i sprawy Łaguty, to jest ogólnie przyjęte, że dobry sędzia powinien wysłuchać dwóch stron. Nie wolno ferować wyroków, choćby sprawa była nie wiem, jak bardzo oczywista. Trzeba też Mrozka zrozumieć. Każdy działacz na jego miejscu walczyłby do ostatniej kropli krwi. Linia obrony, że Łaguta brał coś nieświadomie, że leczył się na Łotwie, jest dla mnie wątpliwa, co nie zmienia faktu, że trzeba wszystko zrobić, jak należy. Nie może być jednak tak, że skoro ktoś jest nielubiany, to wykorzystujemy każdą okazję, żeby mu dokopać.

W Rybniku zawieszenia, a Przemysław Termiński, właściciel Get Well, za słowa o Lindgrenie, który miał dostać zlecenie na wyeliminowanie jednego z toruńskich liderów, zostały wycenione na dwa tysiące.

To nie jest kara adekwatna do przewinienia. Właścicielowi można by nawet dać czerwoną kartkę i wykluczyć go ze sfery publicznej na czas nieokreślony. Takie rzeczy i takie słowa, to są dobre w piaskownicy. Lindgren zaatakował ostro, dostał żółtą kartę i to zamyka temat. W Toruniu oczywiście burzono się, że powinna być czerwona, ale już natknąłem się na ripostę, że skoro tak, to Miedziński powinien dostać w tym sezonie już trzy czerwone. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niewątpliwie pan Termiński opowiada rzeczy, których nie powinien mówić nawet najgorszy kibol.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy kary dla ROW-u mają związek ze sprawą Łaguty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (61):

 • Andy Iwan Zgłoś
  Laguta powinien być ukarany to nie ulega wątpliwości. Ale ten cyrk z rozpatrzeniem sprawy dopingowej Laguty pokazał brak profesjonalizmu osób odpowiedzialnych za rozpatrywanie tego typu
  Czytaj całość
  spraw to sa jakieś dziwne towarzystwa wzajemnej adoracji gdy trafia na prawników to sa bezradni jak dzieciWstyd działacze
  • Sportowe Fikcje Zgłoś
   "...Rutecki z kłopotami , wyjechała taśma z okularów , atak Deryyyyy. Kto? Łokieć w łokieć , nie dał odpiera Rutecki, do krawężnika Dera..." Wieczny szacun Panie Przemku.
   • adamo rybnik Zgłoś
    Spokojnie panie i panowie.Ja się już pogodziłem ze spadkiem do I-L, bo zawodnik Łaguta wykazał się skrajną głupotą.Teraz prezes Mrozek musi zbudować odpowiedni skład na I-L tak
    Czytaj całość
    abyśmy mogli za rok cieszyć się z awansu....a Toruń ? spokojnie, "co się odwlecze to nie uciecze", bo przy takim zarządzaniu jak w wykonaniu pana Termińskiego nawet skład złożony z samych mistrzów świata nie stworzy DRUŻYNY i pewnie w końcu nie znajdzie się już nikt dzięki komu można będzie Toruń na siłę utrzymać w lidze.
    Wszystkie komentarze (61)

    Komentarze (61)

    ×
     Wszystkie komentarze (61)
     PRZEJDŹ NA WP.PL