Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ROW - Stal Grigorij Łaguta na czele WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW - Stal. Grigorij Łaguta na czele

Nie ma podstaw, żeby skasować cały sezon Grigorija Łaguty?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Michał Rynkowski nie wykluczył, że POLADA skasuje punkty Grigorija Łaguty zdobyte w całym sezonie. - Nie widzę do tego podstaw - komentuje Przemysław Nasiukiewicz, radca prawny i specjalista z zakresu prawa sportowego.

POLADA twierdzi, że taki scenariusz jest możliwy. Skoro Grigorij Łaguta mówi, że od lutego meldonium było w jego organizmie, to w ocenie Michała Rynkowskiego są solidne podstawy do tego, by sprawą się zająć. - Przyznam, że nie za bardzo je widzę - mówi nam Przemysław Nasiukiewicz, radca prawny i specjalista z zakresu prawa sportowego.

- Orzeczenie unieważnienia wyników w zawodach, w których brał udział Grigorij Łaguta przed pobraniem próbki nie ma w mojej ocenie podstawy prawnej i jako takie nie powinno mieć miejsca. Kasowanie punktów Łaguty za cały sezon nie wchodzi więc w grę - twierdzi nasz ekspert i i powołuje się w tym przypadku na przepisy Światowego Kodeksu Antydopingowego i Przepisy Antydopingowe Polskiej Agencji Antydopingowej, które stanowią, że unieważnieniu mogą podlegać wyniki osiągnięte w zawodach, podczas których badanie próbki dało wynik pozytywny, a także wyniki uzyskane w zawodach po dniu pobrania próbki do czasu kary dyskwalifikacji.

Radca prawny podkreśla jednak, że skasowanie punktów Łaguty, a wymiar kary dyskwalifikacji dla Rosjanina to dwie różne rzeczy. A to oznacza, że złożeniem wniosku TUE Rosjanin mógł narazić się na dodatkowe konsekwencje. - Ustalenie przez Panel Dyscyplinarny przy POLADA, że niedozwolony związek znajdował się w organizmie Rosjanina od początku sezonu może mieć wpływ na wysokość wymierzonej mu kary dyskwalifikacji - podsumowuje Nasiukiewicz

Nasz ekspert twierdzi zatem, że nie ma podstaw prawnych, by na wpadce dopingowej Rosjanina jeszcze bardziej stracił ROW Rybnik. On sam musi jednak liczyć się z dłuższą dyskwalifikacją.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowa prognoza pogody dla PGE Ekstraligi i Nice 1.LŻ

Czy kara dla Grigorija Łaguty powinna być surowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (30):

 • Fan. Zgłoś
  Napiszę tak Czeski film , wszyscy wszystko wiedza , a tak naprawdę właśnie nikt nic nie wie Jeżeli w Lutym lekarze mu podali meldonium , to skąd on miał wiedzieć ze na sezon żużlowy
  Czytaj całość
  będzie jeszcze pod wpływem , poza tym było to podane jako lekarstwo a nie jako doping , zawodnik wyzdrowiał i normalnie zaczął uprawiać sport , a tu nagle ktoś zrobił wielka aferę i niesłusznie go szkaluje na całej linii . To jest bezprawie tak się nie godzi ten człowiek się leczył , i to lekarze zdecydowali to na nich ciąży wina ze nie zabronili jemu jeździć , nie uświadomili Griszy jak długo przebywa ten lek w organizmie . WINA JEST TYLKO TAKA ZE SIE, OTYM NIEDOWIEDZIAL , I NIESWIADOMIE WROCIL DO UPRAWIANIA SPORTU , A TU NAGLE JAK GROM Z JASNEGO NIEBA ZROBIONO Z NIEGO OFIARE, DOPINGOWA, TO JEST KARY GODNE KLAMSTWO , ZA NIE SWIADOMOSC` POWINIEN BYC` LAGODNY WYMIAR KARY , BO TAK NAPRAWDE, ZAWODNIK NIEJEST NICZEMU WINNY .!
  • bastek75 Zgłoś
   Ekztralige powinien opuścić i Toruń i Rybnik. Nieodpowiedzialne zachowanie laguty niestety pogrąża row ale nie może być ratunkiem dla najslabszego zespołu przed spadkiem.jest to
   Czytaj całość
   wyjście najbardziej sprawiedliwe jakie może być.2 drużyny wchodzą z Nicea i jest git. Pozdrawiam
   • krakowska49 Zgłoś
    Laguta powinien być usunięty na zawsze z Polskiej ligi.Kto myśli inaczej to sama to czyni lub czyniła.
    Wszystkie komentarze (30)

    Komentarze (30)

    ×
     Wszystkie komentarze (30)
     PRZEJDŹ NA WP.PL