Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wybrzeże - Lokomotiv Kacper Gomólski na pierwszym planieWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Wybrzeże - Lokomotiv. Kacper Gomólski na pierwszym planie

Będzie baraż o Ekstraligę. Zdunek mówi, że nie drży przed Get Well Toruń

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Zarówno Unia Tarnów, jak i Wybrzeże Gdańsk są zdeterminowani, by wywalczyć awans do Ekstraligi. - Chcemy wygrać finał, a jak się nie uda, to pojedziemy w barażu z Get Well. Nie bylibyśmy na straconej pozycji - mówi prezes Tadeusz Zdunek.

Do finału na zapleczu PGE Ekstraligi awansowały zespoły, którym zależy na tym, by pojechać za rok w najwyższej klasie rozgrywek. Faworytami rywalizacji będą tarnowianie, którzy wygrali wcześniej rundę zasadniczą. Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie zamierza jednak łatwo odpuścić walki o tytuł w Nice 1. Lidze Żużlowej.

- Wcale nie jest powiedziane, że ten finał przegramy. Biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję tarnowian i naszą, jesteśmy dla nich godnym przeciwnikiem. Zwłaszcza po ostatnim wzmocnieniu w postaci Mikkela Becha, który jedzie znakomicie - mówi Tadeusz Zdunek.

Prezes zapowiada, że nawet jeśli gdańszczanie przegrają finał, to nie zakończą tym tegorocznej rywalizacji. Deklaruje bowiem już teraz, że Wybrzeże wystąpi w takim przypadku w barażu o PGE Ekstraligę.

- Zgodnie z naszą zapowiedzią, chcemy jechać i walczyć do końca. Jak nie uda się wygrać finału, to spróbujemy awansować poprzez dwumecz barażowy - zapowiada dwumecz. Gdańszczan czekałaby prawdopodobnie rywalizacja z Get Well Toruń. Klub ten przesunie się na siódmą lokatę w Ekstralidze, gdy władze rozgrywek odejmą punkty ROW-u Rybnik za doping Grigorija Łaguty.

- Zespół z Torunia wcale nie zachwycał w końcówce ligowego sezonu. Uważam, że jadąc na naszym najwyższym poziomie, nie bylibyśmy tutaj bez szans. Na razie koncentrujemy się w każdym razie na tym, by wygrać finał Nice 1. Ligi - kwituje Zdunek.

ZOBACZ WIDEO: #dzieńdobryLatoWP: zawody enduro w BełchatowiePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Kto wygra finał Nice 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (30):

Wszystkie komentarze (30)

Komentarze (30)

×
    Wszystkie komentarze (30)
    PRZEJDŹ NA WP.PL