WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Wyścig Grand Prix

Duże zainteresowanie Grand Prix Niemiec w Teterow. Będzie najazd Polaków?

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Oddalone o 260 kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego Teterow gościć będzie uczestników dziewiątej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata. W Grand Prix Niemiec powalczy czterech Polaków.

Przez wiele lat poza granicami naszego kraju to czeska Praga przyciągała najwięcej polskich kibiców. Nasi rodacy dominowali na trybunach stadionu Markety. Teraz tę rolę może przejąc niemieckie Teterow, gdzie w sobotę po raz drugi w historii żużlowcy ścigać się będą w turnieju Grand Prix. 

Teterow, podobnie jak Praga leży w niewielkiej odległości od polskiej granicy. Kibice z Gorzowa Wielkopolskiego ("żużlowego" miasta położonego najbliżej miejsca rozgrywania Grand Prix Niemiec) mają do pokonania około 260 kilometrów.

Cykl Grand Prix wkracza w decydująca fazę. Po sobotnich zawodach pozostaną do rozegrania tylko trzy turnieje, co sprawia, że zainteresowanie imprezą w Niemczech jest duże. Na ten moment zakupiono już około 14 tysięcy wejściówek. - Do końca lipca sprzedaliśmy o 2500 biletów więcej niż rok temu o tej samej porze. Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rok temu na trybunach w Teterow zasiadło około 12500 widzów. Jest duża szansa, że pobijemy ubiegłoroczny wynik. Dużą liczbę biletów kupili również Polacy - poinformował Sebastian Mischok ze sztabu organizacyjnego Grand Prix Niemiec.

Trybuny stadionu w Teterow mogą pomieścić około 18 tysięcy fanów czarnego sportu. Dodatkowym atutem dla kibiców, którzy wybiorą się na Grand Prix Niemiec, może być finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w oddalonym o około 30 kilometrów Guestrow. - Wiele osób wybiera się na te dwa turnieje. Tak niewielka odległość pomiędzy dwoma miasta to dodatkowy atut, który przyciąga kibiców z całej Europy. Przygotowaliśmy także promocyjne ceny biletów dla fanów, którzy zdecydują się zakupić je online. Do soboty do godziny 17:00 wejściówki kosztują 30 euro - powiedział Mischok.

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

W turnieju Grand Prix Niemiec Polskę reprezentować będą Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Piotr Pawlicki i Patryk Dudek. Natomiast w 2. finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów pojadą Maksym Drabik, Kacper Woryna, Bartosz Smektała i Dominik Kubera.

Początek piątkowych zawodów w Guestrow zaplanowano na godzinę 20:00, natomiast trzy godziny wcześniej w Teterow odbędzie się oficjalny trening przed Grand Prix. Pierwszy wyścig sobotniego turnieju wyznaczono na 19:04.

Harmonogram Grand Prix Niemiec:

Piątek 8.09.2017
16:00: losowanie numerów startowych
16:30: otwarcie bram stadionu (wejście za okazaniu programu zawodów)
17:00: oficjalny trening

Sobota 9.09.2017:
15:00: Strefa dla fanów
17:00: otwarcie bram stadionu
17:10: strefa autografów - Chris Holder, Patryk Dudek i Kai Huckenbeck
18:48: Prezentacja
19:04: Start do pierwszego biegu 2017 IPONE German FIM Speedway Grand Prix
Po dekoracji przewidziano pokaz fajerwerków. 

Bilety dostępne online do 9. września do godziny 17:00: shop.qtixx.com/online/index.php3?wes=49eb5oto7guuqhj2sn98dhvvdlleikj0hv93&shopid=256&nextstate=2

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Który z Polaków spisze się lepiej w Teterow?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL