Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Miesiąc szykuje się do startuWP SportoweFakty / Marcin Mrozik / Na zdjęciu: Paweł Miesiąc szykuje się do startu

Motor - TŻ Ostrovia: Miesiąc jeździł w innej lidze. Goście nie umieli go dogonić (noty)

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W piątek Speed Car Motor Lublin pokonał TŻ Ostrovie Ostrów Wielkopolski 47:43 (91:89 w dwumeczu) i zapewnił sobie udział w finale 2. ligi żużlowej. Lubelską drużynę do awansu poprowadzili Paweł Miesiąc oraz Oskar Bober.

Noty dla zawodników Speed Car Motoru Lublin:

Bjarne Pedersen 4. Po bardzo dobrym występie podczas ostatniej kolejki rundy zasadniczej, w piątek Duńczyk ponownie męczył się na lubelskim torze. Po dobrym początku zaczął gubić punkty.

Stanisław Burza 2+. Gdyby nie defekt najlepszego motocykla, to występ byłby zdecydowanie lepszy. Jednak druga jednostka nie była aż tak dobra i w trzech ostatnich biegach zawodnik nie zdobył żadnego punktu.

Paweł Miesiąc 6. Fenomenalny występ. Komplet punktów. Raz przyjechał za kolegą z pary. W pozostałych biegach nawet zawodnicy Motoru mieli problemy, aby go dogonić.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody dla PGE Ekstraligi i Nice 1.LŻ

Maciej Kuciapa 1+. Kolejny słaby występ wychowanka Stali Rzeszów. Chyba ciągle dają o sobie znać problemy zdrowotne po upadku w Krośnie na początku sezonu. W tym roku już raczej nie wystąpi w lubelskiej drużynie.

Daniel Jeleniewski bez noty. W pierwszym swoim starcie uczestniczył w wypadku spowodowanym przez Adama Ellisa. Wyjechał w powtórce wyścigu i go wygrał, jednak w kolejnym biegu nie był w stanie jeździć i do końca spotkania był zastępowany przez Bobera.

Oskar Bober 6. Podczas rundy zasadniczej, gdy występował na pozycji seniora, pokazywał że jest bardzo szybki na lubelskim torze. Po wypożyczeniu z Betard Sparty Wrocław startuje na pozycji juniora i nic się nie zmieniło. W piątek razem z Miesiącem poprowadził Motor do finału 2. ligi.

Emil Peroń 2. Co prawda przegrał bieg juniorski z dwoma rywalami z Ostrowa, ale w czwartym wyścigu przyjechał na podwójnym prowadzeniu z Jeleniewskim. 

Noty dla zawodników TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:

Jonas Jeppesen 3-. Debiut młodego Duńczyka na polskich torach nie należał do fenomenalnych. Walczył na trasie z zawodnikami Motoru, lecz widać było brak doświadczenia u 19-latka.

Łukasz Sówka 1+. Podczas meczu w Lublinie przywiózł za sobą jedynie dwóch juniorów - Jeppesena (kolegę z pary) oraz Emila Peronia. Bardzo słaby występ.

Kamil Brzozowski 5. Jako jeden z dwóch zawodników potrafił postawić się lubelskim liderom. Wygrywał wyścigi, był bardzo szybki na torze.

Patryk Dolny 5. Podobnie jak jego kolega z pary - był bardzo szybki, wygrywał starty i nie oddawał cennych punktów bez walki. Dwoma zawodnikami meczu jednak nie da się wygrać.

Adam Ellis 3. Nie do końca odnalazł się na lubelskim owalu. W piątkowym spotkaniu zdecydowanie było widać, że nie za często ma okazję startować w Lublinie. Jak dobrze wyszedł ze startu, to przeciwnicy mijali go na trasie, a jak był szybki na trasie, to zostawał na starcie. 

Kamil Nowacki 1+. Plus tylko za przywiezienie Emila Peronia w biegu juniorskim. W pozostałych biegach bezbarwny, dojeżdżał do mety daleko za kolegami z toru.

Marcel Studziński 2+. Po meczu był bardzo niezadowolony ze swojej postawy. Wie, że stać go na więcej niż tylko trzy punkty w meczu. Na pewno pozostawił po sobie dobre wrażenie w biegu drugim, kiedy przez trzy okrążenia prowadził.

Czy spodziewałeś się tak zaciętego spotkania w Lublinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL