Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał Grand Prix Polski 2017 w GorzowieWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Finał Grand Prix Polski 2017 w Gorzowie.

Fatalne sędziowanie podczas GP Niemiec. Arbiter nie panował nad zawodnikami, a oni robili co chcieli

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Aleksander Latosiński pierwszy raz sędziował turniej Grand Prix i nie udźwignął presji. Najwięcej problemów miał ze startami. Wyścigi były bardzo często powtarzane, przez co zawody toczyły się w żółwim tempie.

- Sędzia kompletnie nie panował nad tym, co działo się pod taśmą. O swoim debiucie w Grand Prix będzie chciał na pewno jak najszybciej zapomnieć - twierdzi Marian Maślanka. Na czym miały polegać błędy arbitra?

- Pozwolił zawodnikom robić, co chcą. Nie potrafił ich utemperować. Można dawać ostrzeżenia, ale to niewiele zmienia. Wtedy niektórzy będą nadal próbować "szczęścia". Trzeba było być bardziej zdecydowanym, przytrzymać kogoś dłużej i wpuścić w taśmę. Wtedy zapędy zostałaby momentalnie ostudzone. A tak trzeba było na to długo czekać. Na fatalnym poziomie było także wyposażenie obiektu w Teterow. Nie może być tak, że światła wokół toru nie są dobrze widoczne. Kwestie komunikacyjne w tych zawodach leżały - tłumaczy były prezes Włókniarza Częstochowa.

Polacy w Grand Prix Niemiec wypadli słabo. Tylko Patryk Dudek awansował do półfinałów. - Mam wrażenie, że w głowach naszych zawodników bardzo mocno siedziały niedzielne półfinały PGE Ekstraligi. Wiedzieli, jak ważne czekają ich za chwilę mecze. To samo było w przypadku Taia Woffindena. On i Maciej Janowski, po tym co spotkało Maksyma Drabika, jechali z dużą rezerwą, żeby nie osłabić jeszcze bardziej swojej drużyny - przekonuje ekspert WP SportoweFakty.

Maślanka zwraca również uwagę, że turniej w Teterow to zimny prysznic dla tych, którzy jeszcze niedawno mówili o "polskiej" dominacji w cyklu. - Zastanawiam się, co teraz powiedzą. Światowy żużel zmierza w niepokojącym kierunku? Jest nudno, bo ciągle wygrywamy? Chyba jednak jeszcze nie jest tak kolorowo. Musimy się mocno natrudzić, żeby naprawdę dzielić i rządzić na arenie międzynarodowej. Czasami warto spojrzeć na Jasona Doyle'a, który pokazał wielki profesjonalizm. Warunki były trudne, a jemu znowu nic nie przeszkadzało -  podsumowuje.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody dla PGE Ekstraligi i Nice 1.LŻPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z Marianem Maślanką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Randy Zgłoś
  Sędzia był dobry ruszali sie na starcie wiec dawał ostrzeżenia bez wyjątku to samo ze Zmarzlikiem był zdecydowanie ostatni wiec przwrócił sie na koło przeciwnikowi Brawo sędzia !!!!!
  • Vegas Zgłoś
   Doyle zdobędzie tytuł bo jest na max zdeterminowany i jemu to się należy i już widzę następny sezon gdzie lipę będzie jechał
   • Kiper60 Zgłoś
    Czepianie się sędziego. Popełnił jeden błąd w 1 wyscigu z tym kamerzystą. To pewnie trema w debiucie. Potem wszystkie decyzje prawidłowe. Zawodnicy nagminnie próbowali wstrzeliwać
    Czytaj całość
    się w taśmę mając świadomość, że tylko start, bo na trasie nie ma szans na wyprzedzenie. Wykluczenie Lindgrena też prawidłowe
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL