Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jason DoyleWP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Jason Doyle

Co stało się z Jasonem Doylem? Ekspert twierdzi, że to zmęczenie

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Jason Doyle zdobył w rewanżowym meczu z Fogo Unią zaledwie cztery punkty. To w dużej mierze z tego powodu jego drużyna poległa w dwumeczu z ekipą Piotra Barona. - Myślę, że w tym przypadku problemem był nie tylko sprzęt - komentuje Marian Maślanka.

Jason Doyle miał być w niedzielę jednym z liderów zielonogórskiej ekipy. Trener Marek Cieślak był o jego formę spokojny. Nie przez przypadek zestawił Australijczyka z juniorem. Ten jednak kompletnie zawiódł. Przez całe zawody był bardzo wolny i nie był w stanie wygrać ani jednego wyścigu. W sumie pokonał tylko dwóch rywali.

- Każdy w Falubazie mógł zrobić więcej, ale od lidera cyklu Grand Prix trzeba wymagać zdecydowanie więcej - twierdzi Marian Maślanka. - U Australijczyka wyraźnie było widać zmęczenie po Grand Prix. Miał wprawdzie trochę pecha, bo zaczęło się od kłopotów sprzętowych i zmiany motocykla. Później był wypadek, ale tak naprawdę wszystko co złe, zaczynało się na starcie. Pod taśmą był kompletnie rozkojarzony. Już dawno nie miał tak słabego refleksu - komentuje ekspert WP SportoweFakty.

Maślanka zauważa, że gospodarzom szyki pokrzyżował deszcz. - Tor był robiony tak, żeby zawody się odbyły, a nie po to, żeby był atutem Falubazu - podkreśla był prezes Włókniarza Częstochowa.

- Goście doskonale to wykorzystali. Układ pierwszych biegów mocno rzutował na wszystko, co działo się później. Unia uwierzyła w sukces, zbudowała pewność siebie, a później bardzo mądrze się broniła. Później to było już spotkanie dwóch równorzędnych ekip. W dwumeczu drużyna Piotra Barona miała jednak wszystko pod kontrolą i w pełni zasłużenie wjechała do finału. Tego można było się akurat nie spodziewać. Nigdy bym jednak nie przypuszczał, że przed biegami nominowanymi będzie po wszystkim - podsumowuje Maślanka.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużla

Czy zgadzasz się z Marianem Maślanką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (39):

 • antyrzeszow Zgłoś
  Każdy ma prawo do słabszego dnia nikt nie jest maszyna do robienia punktów. Każdy by dorzucił po kilka punktów i można było wygrać za wynik odpowiada drużyna a nie jeden Jason Doyl.
  Czytaj całość
  To ze jest liderem GP nie znaczy że będzie zawsze woził komplety w lidze,ale jak to bywa zawsze kozła ofiarnego trzeba znaleźć,Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło Fubaz będzie jechał wedle pragnienia ze Stalą Gorzów więc marzenia się spełniają.
  • -ROMAN- Zgłoś
   Półfinał to 30 biegów, cóż, już tak jest że sukces ma wielu ojców a porażka jedną matkę:( Moim zdaniem jest jeszcze parę osób w Falubazie które powinny się mocno walnąć w
   Czytaj całość
   pierś, ale co tam:)) Unia jedzie w finale ligi !!!
   • Mysz Polski FZ Zgłoś
    nie osmieszajcie sie golym okiem bylo widac ze oba polfinaly ustawione przez bukmacherow
    Wszystkie komentarze (39)

    Komentarze (39)

     Wszystkie komentarze (39)
     PRZEJDŹ NA WP.PL